Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2235 miejsce

"Wszystkie odloty Cheyenne’a" z Seanem Pennem od 16 marca w kinach

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-03-15 17:07

„Wszystkie odloty Cheyenne’a” są najbardziej oczekiwanym filmem tego roku. Atmosferę wokół filmu podgrzewa sam Penn opowiadając, że decyzję o zagraniu głównej roli podjął w 24 godziny od otrzymania scenariusza. A to, nie zdarzyło się dotąd w całej jego filmowej karierze. W najnowszym filmie „Wszystkie odloty Cheyenne’a” Sean Penn zachwyca krytyków rolą ekscentrycznego rockmana, Cheyenne’a.

 / Fot. plakat„Ten poruszający film został zrobiony specjalnie dla Penna” pisze Laura Angelo Bagneto z RFI, „zagrał rewelacyjnie” - wtóruje jej Jerzy Wasowski z Wprost.pl, jest „imponujący bez dwóch zdań!” podkreśla Daniel Green z Cine Vue.

„Wszystkie odloty Cheyenne’a” są najbardziej oczekiwanym filmem tego roku. Atmosferę wokół filmu podgrzewa sam Penn opowiadając, że decyzję o zagraniu głównej roli podjął w 24 godziny od otrzymania scenariusza. A to, nie zdarzyło się dotąd w całej jego filmowej karierze. Czy była to intuicja, czy przekonało go nazwisko reżysera tego już nie precyzuje, ale jedno jest pewne - decyzji o zgraniu Cheyenne’a, nie pożałował.Film „Wszystkie odloty Cheyenne’a” wzbudził olbrzymie emocje w Cannes, otrzymując jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień festiwalu. Jeszcze nigdy krytycy nie byli tak zgodni - film zachwycił zarówno zagraniczne, jak i polskie media. „Przezabawny i poruszający” ekscytował się Jay Weissberg na łamach Variety, "olśniewa i zachwyca” pisał Paul Martin dla indiemoviesonline.com,
„uroczy i rozbrajający” deklarował Todd McCarthy z Hollywood Reporter. Polscy dziennikarze wtórują: „porywające kino” (Malwina Grochowska, Filmweb), „wyjątkowy, magnetyzujący” (Dagmara Romanowska, Portalfilmowy) , „zakochacie się w nim” (Artur Cichmiński, Stopklatka), „Świetnie się bawiłem”
(Marek Sadowski, Rzeczpospolita).

W filmie „Wszystkie odloty Cheyenne’a” Sean Penn wciela się w postać tytułowego Cheyenne’a, który za sprawą jednego wydarzenia, wyrusza w wypełnioną przedziwnymi zdarzeniami podróż życia. Szybko przekona się, że największy życiowy odlot, wciąż jest jeszcze przed nim. Pennowi na ekranie towarzyszą Frances McDormand („Tajne przez poufne”, „Fargo”), lider zespołu „Talking Heads” - Davida Byrne, który komponował także muzykę do filmu, oraz córka Bono z U2 - Eve Hewson.

Są filmy, których nie można przegapić. „Wszystkie odloty Cheyenne’a” bezsprzecznie do nich należą.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.