Facebook Google+ Twitter

Wszystkiego co najlepsze w święta Bożego Narodzenia

Szanowni Autorzy, drodzy Czytelnicy, w imieniu redakcji serwisu Wiadomości24.pl składam Wam życzenia spełnienia wszystkich świątecznych pragnień. Wszystkiego, co w te cudowne dni może się zdarzyć najlepszego, najmilszego i najcieplejszego.

 / Fot. Ryszard UrychŻyczymy Wam przeżycia wraz z najbliższymi Bożego Narodzenia tak, jak tego pragniecie - w skupieniu, ciszy, w domowych pieleszach, albo na gorących plażach tropików, czy ośnieżonych stokach Alp! Wszędzie tam niech będzie z Wami szczęście i przeczucie, że czekają Was jeszcze lepsze dni.

Nie byłbym sobą, gdybym nieśmiało nie zasugerował, żebyście zewsząd przysyłali do nas bożonarodzeniowe relacje : ) A w Wigilię, łamiąc się opłatkiem, będziemy też myślami z Wami. Pamiętajcie, proszę, i o nas, bo w każdy dzień świąt pracujemy; od godz. 7 do 23...

Zostawiamy na po świętach kilka opłatków, jeśli tylko będziecie w pobliżu, przyjdźcie, proszę do redakcji, na Domaniewską, złóżmy sobie życzenia. Zawsze jesteście tu mile widziani, zawsze jesteście tu u siebie.

Zespół Wiadomości24.pl

Zobacz też: Kartki świąteczne Autorów W24

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (42):

Sortuj komentarze:

ckm
  • ckm
  • 27.12.2011 17:01

A to jest dobre Wiktoria: "symbolicznie obchodzimy jego urodziny'. Urodziny to zwyczaj zaczerpnięty od pogam. Pierwsi chrześcijanie ich nie obchodzili. To tak, jakby ktoś powiedział: 'symbolicznie naśladujemy Jezusa". Kler faktycznie symbolicznie go naśladuje. Brak akceptacji zachowań i nauk duchownych nie jest oznaką braku wiary. Najważniejsze jest to, czego uczył Jezus. Bo to czego uczą księża w dużej mierze mija się z jego przekazem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wiktoria S.
  • Wiktoria S.
  • 27.12.2011 12:48

Nie wiem co próbuje wykazać większość autorów. Dla mnie ważne jest, że przez ponad dwa tysiące lat, pamiętymny o Jezusie, czcząc w sposób symboliczny Jego narodzenie, pamiętając, że to narodzenie poprzedza Adwent, czas oczekiwania, również na powtórne przyjście Jezusa w chwale i majestacie. Wierzę, że trzeba być przygotowanym na to przyjście, bo nikt nie zna dnia, ani godziny...
Podziwiam wiarę krytykantów, jak oni głęboko wierzą, że Boga nie ma. Dziwne co?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A zatem WESOŁYCH ŚWIĄT!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gość
  • Gość
  • 25.12.2011 13:56

ckm- popieram Ciebie w każdym słowie , dobrym i życzliwym trzeba być cały rok , całe życie , tak nakazuje nauka Jezusa , a pisanie słodkich życzeń dla publiki , słodzenie , płaszczenie się , raz do roku , a potem obrzucanie się nawet tu na W24 błotem , to jest ta niby chrześcijańska tradycja ... więcej tu obłudy , niż szczerości ..." po czynach Was poznają ..." tak mówił Pan... Więcej miłości na co dzień kochani , wtedy święta będą cały rok.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krzysiek
  • Krzysiek
  • 25.12.2011 13:48

Ciemnogród.

Komentarz został ukrytyrozwiń
MAGIA ŚWIĄT
  • MAGIA ŚWIĄT
  • 25.12.2011 13:22

.........._,|,_
............ '|`
............/.\.
.........../`,\
........../__\
........./ . o \
......../_ , *_\
......../ `, .* \_
......./ ? `~ . \
....../_ . * ., o \
....../ ? o .. ~ \
...../ . * .... . o.\
..../_ ,,~~ '. * ' \
..../`~,, .. o.......\
.../ .* ...`' * ? ,',..\
../_.....o ..~~,, , _\.
./ .. * ......... ,, ~ ' \
/* .... o ..._~`'*...o \
`-,,~'`' ...* ... _ ,-´
........":-------:"

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krzysiek
  • Krzysiek
  • 24.12.2011 23:29

Ciemnogród.

Jest was coraz mniej.


Konsumpcjonizm bez opamiętania i zero prawdziwej wiary.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ckm
  • ckm
  • 24.12.2011 23:02

Grzesiu. Ważniejsze jest rozumienie jego nauk. On sam urodzin swoich nie obchodził. Jego uczniowie w pierwszym wieku też ich nie obchodzili. Urodziny obchodzili natomiast poganie. Na jednej takiej imprezie urodzinowej Herod kazał ściąć głowę Janowi Chrzcicielowi.Taka zabawa urodzinowa. Jezus natomiast nakazał swoim uczniom uczyć innych tego czego on ich nauczył. Jednak kler z czasem wysunął na pierwszy plan urodziny Jezusa, a jego nauki poszły w kąt. Każdy sam decyduje czy chce obchodzić Jezusa urodziny, czy nie. Niech też każdy oceni, co jest istotniejsze - jego dzień narodzin, czy jego nauki. Do czego sam Jezus przykładał wagę?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do ckm - a ja myślę, że kiedy by się Jezus nie urodził warto jest świętować jego urodziny.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ckm
  • ckm
  • 24.12.2011 21:47

Tyle życzliwości w okresie świąt. Szkoda, że taka szczególna życzliwość to sprawa tylko sezonu świąt. Te urodziny boga to bujda. Jezus nie urodził się w grudniu. Cała ta oprawa świąt to zlepek symboli i tradycji pogan. Kler nas oszukał. Tradycja tak długo praktykowana, jest tak utrwalona, że ludzie sobie nie wyobrażają by to wszystko było oszustwem. Zwłaszcza, że księżą dalej ciągną to kłamstwo. Cieszę się, że choć to może narażać na wykluczenie ze środowiska, coraz więej można znaleźć artykułów obnażających oszustwa religijne. Jezus jest dla mnie wzorem ale kler nie. Pora na porzucenie tradycji, która ma więcej wspólnego z poganami niż z Jezusem.