Facebook Google+ Twitter

Wszystkim ludziom dobrej woli…

Wszystkich Polaków, zarówno tych żyjących w kraju, jak również tych, przebywających poza granicami Ojczyzny, proszę o przyjęcie moich najserdeczniejszych życzeń w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi.

Wesołych, zdrowych i spokojnych Świat Wielkanocnych; Świąt spędzonych w przyjaznym gronie, w otoczeniu osób życzliwych, bliskich i najbliższych.
Święta Wielkanocne powinny skłonić nas do zapomnienia choćby podczas Świąt o tym wszystkim, co nas dzieli i do przypomnienia sobie, do pamiętania o tym wszystkim, co nas łączy. Nie wahajmy się więc mówić sobie nawzajem „przebaczam” i „proszę o przebaczenie”. Albowiem Święta Wielkanocne to okres przebaczania tym, którzy wobec nas zawinili i proszenia o wybaczenie tych, wobec których my zawiniliśmy. W tym świątecznym okresie wybaczajmy i prośmy o wybaczenie, jako dowód szacunku dla męki ukrzyżowanego Jezusa Chrystusa, który przed śmiercią rzekł: Boże, wybacz im, bo niewiedzą, co czynią.
Dzielmy się święconką z każdym. Nie odtrącajmy żadnej wyciągniętej do zgody ręki, albowiem Święta Wielkanocne to okres miłosierdzia.
Kieruję najserdeczniejsze życzenia wesołych, zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych na Ukrainę i do wszystkich Ukraińców. Niech Święta Wielkanocne, niech ten okres, jakże ważny dla wszystkich chrześcijan będzie czasem, w którym na Ukrainie nie zginie żaden obywatel. Niech choć w tym świątecznym okresie żaden Ukrainiec nie zostanie pozbawiony życia. Przecież „zielony ludzik” również jest chrześcijaninem. Być może to dla niego coś znaczy? Być może „zielony ludzik” również obchodzi Święta Wielkanocne? Być może „zielony ludzik” również ma sumienie i jest zdolny do miłosierdzia? Być może dla „zielonego ludzika” życie ludzkie również ma jakąś wartość? Być może „zielony ludzik” przypomni sobie o wartości ludzkiego życia właśnie w okresie Świąt Wielkanocnych? Być może „zielony ludzik” przynajmniej podczas Świąt obchodzonych przecież przez wszystkich chrześcijan na świecie wyzbędzie się przemocy?
Ukraino, życzę Wam, aby przynajmniej w tym świątecznym okresie nie została przelana w Waszej ojczyźnie ani jedna kropla krwi.
Wesołych Świąt życzę wszystkim ludziom dobrej woli.

Zbigniew Stefanik

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Wielkanoc


Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dziękuję i odwzajemniam życzenia . ALLELUJA ALLELUJA .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.