Facebook Google+ Twitter

"Wszystko co kocham" - młodość, miłość, wolność, bunt i muzyka

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-12-02 18:12

"Wszystko, co kocham" to historia grupy przyjaciół, którzy młodość wypełnioną muzyką, przeżywają na polskim wybrzeżu. W tle przetacza się Wielka Historia, a na pierwszym planie - eksplozja młodości, muzyka, pierwsza miłość, pierwszy bunt, głód życia, seks... wszystko, co najpiękniejsze.

 / Fot. mat. prasoweOgromną siłą filmu są aktorzy - młodzi, piękni, zdolni: Mateusz Kościukiewicz, Jakub Gierszał ("Milion dolarów"), Mateusz Banasiuk ("Ekipa"), Igor Obłoza oraz Olga Frycz ("Dom nad rozlewiskiem"). Towarzyszą im uznane gwiazdy: Andrzej Chyra ("Katyń"), Katarzyna Herman ("Kochaj i tańcz"). Muzykę, która w filmie staje się manifestem wolności i młodości skomponował Daniel Bloom ("Tulipany"). Autorem scenariusza i reżyserem jest Jacek Boruch ("Tulipany").

Film został nagrodzony Złotym Klakierem na 34. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych
w Gdyni (wyróżnienie dla najdłużej oklaskiwanego filmu w konkursie głównym). / Fot. mat. prasowe

Janek (Mateusz Kościukiewicz), wrażliwy osiemnastolatek, zakochany w Basi (Olga Frycz), jak współczesny Romeo, nie jest w stanie pogodzić się z tym, że ich miłość może być zakazana. Konflikt między ich rodzinami sprawi, że rodzące się uczucie zostanie wystawione na próbę...
Młodzieńczy, idealistyczny świat zostanie zderzony z bezwzględną rzeczywistością, a bohaterowie będą musieli podjąć trudne decyzje kładąc na szali miłość i przyjaźń...

Jest taki czas, niezbyt długi, w życiu człowieka, w którym nie jest się już dzieckiem, ale jeszcze nie przestąpiło się progu dorosłości. Czas, kiedy wszystko zdarza się po raz pierwszy. Pierwsze wino, pierwsze rozczarowanie, pierwszy bunt, pierwsza miłość... Czas wypełniony po brzegi nadzieją i marzeniami.

Materiały ITI Cinema


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.