Facebook Google+ Twitter

"Wszystko jak chcesz". O miłości Iwaszkiewicza w trzech aktach

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2017-03-25 07:15

Na niecodzienny wieczór poświęcony relacji Jarosława Iwaszkiewicza i Jerzego Błeszyńskiego zaprasza Wilk & Król Oficyna Wydawnicza oraz Fundacja "Kultura nie boli". Ich listy zinterpretują znani aktorzy.

 / Fot. plakatPoniedziałkowe spotkanie poprowadzi Łukasz Maciejewski, krytyk filmowy i teatralny. Pomoże wniknąć publiczności w świat adaptacji najsłynniejszych tekstów Iwaszkiewicza, które inspirowały m.in. Andrzeja Wajdę i Izabelę Cywińską.

Znakomici aktorzy: Bartosz Gelner, Jacek Poniedziałek i Mariusz Bonaszewski przedstawią kilka kluczowych okresów. Od pierwszych myśli, zachwytu nad pięknem młodego towarzysza, przez wspólne wyjazdy, namiętność, zdrady i zazdrość, aż po listy pośmiertne, w których – po stracie ukochanego – Iwaszkiewicz próbuje na nowo ułożyć się ze sobą i nadchodzącą starością.

Komentarzem do prezentowanych fragmentów będzie rozmowa z Anną Król, która korespondencję opracowała i opatrzyła wstępem. Bada ona życie prywatne Iwaszkiewicza i jego związki z literaturą. Redagowała m.in. zbiór „Spotkać Iwaszkiewicza“, a w 2015 r. ukazała się jej książka „Rzeczy. Iwaszkiewicz intymnie“, prowadząca przez codzienność autora.
- Dopiero te listy uświadomiły mi, jak wielowymiarowym człowiekiem był Iwaszkiewicz. Żył pełnią życia - zewnętrznego i uczuciowego, był niesamowicie odważny i niepewny siebie jednocześnie. Rzadko się zdarza, by pisarz zostawił tak czytelny szyfr. Chyba sam nie był świadomy, że stworzył tak poruszającą autobiografię – mówi Anna Król.

Spotkanie odbędzie się 27 marca, godz. 19.00, w Klubie SPATiF, Al. Ujazdowskie 45 w Warszawie.

Wstęp wolny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.