Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28299 miejsce

Wszystko musi być eko czyli laptop na korbkę?

W naszym współczesnym świecie wszystko musi być eko. Uczeni, w zgodzie z naturą, opracowali więc rozwiązania, pozwalające przedłużać żywotność baterii w najczęściej używanych sprzętach.

 / Fot. http://www.sxc.hu/photo/1364012Przyjęte obecnie sposoby ładowania baterii przechodzą z wolna do historii, bo w ślad za szybko rozwijającą się cywilizacją, uczeni starają się wymyślać najprzeróżniejsze wynalazki promujące tę dziedzinę.

Obecnie polscy naukowcy pracują nad dość niezwykłymi rozwiązaniami, poszukując alternatywnych źródeł pozyskiwania energii. Jednym z nich jest rozwiązanie o roboczej nazwie plant-book.

Ta koncepcja, jeżeli się spopularyzuje, ma przed sobą ogromną przyszłość. Pomysł ładowania baterii polega na jej ponownym uzupełnieniu energią poprzez wodę. Wystarczy wyjąć baterie z telefonu czy laptopa i włożyć je do naczynia z wodą. Resztę załatwi reakcja chemiczna i energia słoneczna, więc bateria nie dość, że zostanie naładowana, to stanie się to zupełnie za darmo.

Oprócz koncepcji plant-book, projektanci wymyślają też całą masę innych ekologicznych rzeczy, począwszy od znanych już baterii słonecznych, aż po pisanie na klawiaturze, które miałoby ładować baterie w urządzeniach.

Ostatnim z takich rewolucyjnych, ekologicznych pomysłów wydaje się być laptop na korbkę. Żeby doładować baterię, wystarczy pokręcić odpowiednio długo specjalną korbką, by mieć możliwość około 10 minut pracy na komputerze.

Sposób ten jest niezwykle tani i ekologiczny. Gorzej jest z wydajnością, ale na świecie jak podają sprzedawcy tego niecodziennego urządzenia sprzedało się już ok. 10 mln takich laptopów.

Źródło: LinkCzytelnicy i autorzy W24 polecają na Facebooku
"Półciężarówki" Monster Jam zawitały do Wrocławia
Chciałbym zmienić wizerunek truckerów. Wywiad z kierowcą ciężarówki
"1920 Bitwa Warszawska": patriotyczny komiks mistrza kina
Wędrówki po Moskwie. Metro

[b]Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Kiepski pomysł z tą korbką - to już lepiej do roweru podłączyć...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ekologia stała sie workiem bez dna, do którego wrzucaja wszystkie problemy zarówno normalni ekolodzy, jak i wszystkie świry, które powinny włozyć szaty mnichów buddyjskich i uważać na robaczki pod nogami. "Uczeni"powinni zaczać od siebie na poziomie elementarnych: jesli już cokolwiek ekologicznie jedzą,co powoduje straszne zanieczyszczanie środowiska i psucie powietrza, to prynajmniej te gazy powinni wykorzystywac do ogrzewania własnych mieszkań.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.