Facebook Google+ Twitter

Wszystko na temat Wiadomości24.pl

Współautorzy: Lidia Raś

Zebraliśmy informacje o serwisie. Na podstawie tego, co pisaliśmy o sobie i tego, co pisano o nas sporządziliśmy coś na kształt przewodnika po najważniejszych cechach Wiadomości24.pl. Może i Wam ta wiedza się przyda. Piszcie, co jeszcze powinno się tu znaleźć.

 / Fot. W24Opis serwisu Wiadomości24.pl

Wiadomości24.pl to największy informacyjny serwis społecznościowy realizujący ideę dziennikarstwa obywatelskiego w Polsce, w którym zarejestrowanych jest ok. 40 tys. osób z kilku tysięcy miejscowości w kraju i wielu z całego świata. Czyta nas ok. 800 tys. (unikalnych użytkowników miesięcznie, żródło: Gemius Traffic). Serwis został założony w 2006 roku. Nie publikujemy depesz PAP. Serwis, tworzą internauci, przysyłając do redakcji swoje materiały.
Publikujemy miesięcznie ok. 2 tys spośród tekstów i galerii zdjęć, tworzonych przez osoby podpisujące się swymi nazwiskami i mające swe zdjęcia.

Materiały, zredagowane przez profesjonalną, pięcioosobową redakcję, umieszczane są na stronie serwisu i oceniane przez innych internautów. Zakres tematyczny jest nieograniczony. Każdy użytkownik, który chce się podzielić swą wiedzą może u nas publikować, stając się wolontariuszem.

Dziennikarstwo obywatelskie - obok mediów publicznych - może być ośrodkiem odbudowy standardów, w ostatnim czasie skutecznie obniżonych przez stabloidyzowane media komercyjne - mówił w wywiadzie dla Wiadomosci24 Krzysztof Luft, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

 / Fot. W24Wiadomości24 to serwis, w którym uczestniczą osoby, które media tzw. mainstreamowe, nieco znudziły lub nawet zawiodły. Wiadomości24 przyciągają brakiem określonej linii redakcyjnej, wolność poglądów. Czytelnicy uczą się też, że jest więcej źródeł informacji, niż tylko zawodowe media. Content dostarczany przez DO wykracza też często poza tematy, które dominują w głównych tytułach medialnych.

Profesor Maciej Mrozowski w wywiadzie dla W24 mówił: - Tradycyjne media chyba nauczyły się wykorzystywać dziennikarstwo obywatelskie, dostrzegając w nim dodatkowe źródło aktualnych informacji. […]Znaczenie dziennikarstwa obywatelskiego rośnie i będzie rosnąć, bo mediom zależy na czasie.

 / Fot. W24To istotna zaleta Wiadomości 24. Serwis jest nie tylko alternatywą dla mediów mainstreamowych, ale i dostarczycielem contentu. Zdjęcie zrobione telefonem komórkowym i przesłane przez świadka wypadku będzie szybciej opublikowane niż np. z agencji (informację o pożarze kościoła w Warszawie mogliśmy ilustrować bardzo szybko zdjęciami z miejsca wypadku, dzięki zaangażowaniu świadka zdarzeń Daniela Momota.

- W dobie Internetu, obok prawa człowieka do informacji, pojawiło się też prawo człowieka do informowania – mówił Bernard Margueritte dla W24.

Przyczyny publikacji w Wiadomościach24 są różne: chęć zaistnienia w internecie, sprawdzenia się, chęć wyrażenia opinii, ale i zaangażowanie społeczne. Internet dostarczył obywatelom narzędzia, z którego mogą skorzystać dla własnych potrzeb. Jeśli chcą zabrać głos w sprawach lokalnych, społecznych, chcą wpływać na kształt tychże, kształtować rzeczywistość – to jako DO mogą to robić.

Teksty takich autorów jak: Bartka Biedrzyckiego z Konstancina-Jeziorny, Piotra A. Jelenia z Bytomia, czy Adama Podgórskiego z Rudy Śląskiej to tylko wybrane przykłady dokumentacji wydarzeń, mających miejsce w ich lokalnych społecznościach. Opisują, monitują, kontrolują okiem mieszkańca i dziennikarza obywatelskiego. Z poczucia misji właśnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (80):

Sortuj komentarze:

Dziennikarze z W24
  • Dziennikarze z W24
  • 02.10.2012 19:51

Dość chamstwa na W24 zalogowani dziennikarze będą usuwali zgodnie z regulaminem wpisy niezalogowanych osób. jak ktoś ma odwagę niech się zaloguje poda swoje dane i pisze wtedy co uważa.Jesteście tchórze ale zrobimy z tym porządek najwyższy już czas. To jest ostatnie ostrzeżenie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tylko z powodu wrednych komentarzy i możliwości bezlitosnego ich kasowania, nie nalegam z upominaniem się o zdjęcie mi "debiutanta"...
a przy okazji
Witam i pozdrawiam BS i Jacka Adama - Adama Jacka Pisulę...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marku, co to za "Marian"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Marek Chorążewicz

"Mądrego i przyjemnie posłuchać..."
Ująłem to w cudzysłów, żeby wykluczyć ironię.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chwilowo jestem zajęty innymi sprawami i żałuję, ale nie śledzę W24 na bieżąco. Myślę, że niebawem tę zaległość nadrobię.
Przyglądam się teraz wpisom na temat naszego portalu i dochodzę po ich lekturze do wniosku, że najważniejszą chyba sprawą jest pisać jak najlepiej się potrafi. Stale pracować nad swoim warsztatem, natomiast mniej zajmować się taktyką czynienia różnych sztuczek, by być zauważonym, lepiej ocenionym. Dobrze napisany tekst, który ma jakąś treść będzie wcześniej czy później i tak zauważony. To prawda, że dobrze widoczny i wypozycjonowany artykuł będzie miał więcej odsłon. I cóż z tego? Na naszym portalu są artykuły, które mają kilkanaście tysięcy odsłon, a z większą przyjemnością wielu z nas przeczyta takie "niszowe", które maja ich tylko kilkaset. Podobnie jest z oceną.

Najmniej interesują mnie obelgi pod moim adresem. Uważam, że to nie mój problem tylko tej osoby, która je napisała. Oczywiście, że do przyjemności nie należy ich czytanie, ale jak człowiek zabiera się za publiczne głoszenie jakichś poglądów, to musi liczyć się z tym, że nie zawsze będzie miał poklask... Tak jak w polityce. Mam natomiast pewien rodzaj "uczulenia", gdy widzę jakieś rynsztokowe wypowiedzi w stosunku do autorów czy osób komentujących.

Opowiadam się za jawnością, a więc zalogowanie piszącego jest bardzo dobrym pomysłem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ bs
Szanuję Pani (?) prawo do określenia "zabawowości" własnej wypowiedzi...:)
Wypowiadam się, gdyż zarzuciłem Jackowi Pisule impertynencję.
Pójdę o krok. Uważam, że zarzut niekompetencji wyrażony w tak niemerytoryczny sposób jest kalumnią...:(

Komentarz został ukrytyrozwiń
Karaszewska
  • Karaszewska
  • 27.09.2012 11:35

Panie Kowalski proszę nie kasować niewygodnych komentarzy, w żadnym stopniu nikogo nie obrażał i nie jestem żadnym trollem . Napisanie o tym by zlikwidować ranking komentarzy, ocen i odsłon czy to jest obraza.

Komentarz został ukrytyrozwiń
bs
  • bs
  • 26.09.2012 22:23

Może pierwszy raz w życiu będę zabawna - nie zabawowa:)
Redakcja jest profesjonalna. Chciałam napisać - bywa..., ale się rozmyśliłam.
Może nie mam tu dobrych notowań, ale...
Wiadomo! "The pen is mightier than the sword."
I ja w to nadal wierzę.
I zapewne Jacek zna definicję słowa "impertynencja", bo taki bywał i za to go cenię.
Trzeba być cholernie inteligentnym, aby być złośliwym...
Sie wie...:)
Ja sobie zaglądam tu czasami i zazwyczaj tylko się uśmiecham. Szkoda, że to nie zawsze jest sympatyczny uśmiech. To już nie jest to, co było.
Wieki temu postulowałam o możliwość zarządzania komentarzami.
Nikt nawet nie podjął tematu, a byłoby to korzystne dla Autorów, którzy mają coś mądrego do powiedzenia i mają w nosie odsłony. Wierzę, że są tu tacy, którym zależy na wiedzy, a nie tylko na popularności. Mnie się nie udało.
Łatwo jest przegrać z pięcioosobową redakcją w pojedynkę.
Wiem coś o tym.
Szanowni Państwo, jak się doczłapie do tabliczki "redaktora", to się dostrzega pewne sprawy i to jest ten trudny moment.
Jeden z użytkowników ciągle podkreśla, że należy pójść do Redakcji i pogadać. Ja byłam i chyba nie zrozumiałam przesłania... propozycji... Sama nie wiem czego...

Nie wiem wszystkiego na temat W24, bo nigdy nie było mi to dane.
Przykro mi, że to wszystko nie działa jak należy, a trolle sobie używają...
Pozdrawiam.
B.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Jacek Pisula
"Stwierdzenie :"Materiały, zredagowane przez profesjonalną, pięcioosobową redakcję, umieszczane są na stronie serwisu " jest po prostu zabawne..."

Czy znane jest Panu znaczenie słowa impertynencja?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jacek Pisula
  • Jacek Pisula
  • 26.09.2012 15:10

Tomku naczelny... nie odzywałem się już prawie dwa lata. Stwierdzenie :"Materiały, zredagowane przez profesjonalną, pięcioosobową redakcję, umieszczane są na stronie serwisu " jest po prostu zabawne...

Znam dwóch członków redakcji, którzy mogą się pochwalić profesjonalizmem: Ciebie i Lidkę Raś, jeśli jeszcze w w24 pracuje...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.