Facebook Google+ Twitter

"Wszystko" o wszystkim i o nas wszystkich

Tylko w Wiadomościach24.pl recenzja filmu "Wszystko" wraz z wypowiedziami twórców! Poznaj utalentowanych, młodych artystów, którzy stworzyli film m. in. dzięki internautom.

 / Fot. Plakat, materiały tworcówChłopak (Mateusz Banasiak) zakochuje się w dziewczynie. Marzy o niej całymi dniami, leżąc w łóżku i bezmyślnie podrzucając tenisową piłeczkę. Monika (Marta Żmuda-Trzebiatowska), bo tak ma na imię piękność z marzeń głównego bohatera, jest jednak związana z osiedlowym osiłkiem (Antoni Pawlicki). Czasem tylko zagaduje do wysiadującego przed jej blokiem chłopaka. Któregoś razu następuje przełom w znajomości. Monika zaprasza swojego adoratora na imprezę, po której oboje lądują u dziewczyny w mieszkaniu i spędzają ze sobą upojną noc...

To właściwie cała fabuła filmu, którego pomysłodawcą, scenarzystą i reżyserem jest Artur Wyrzykowski. Banalna historia, która zdarza się każdego dnia, ma jednak niebanalny finał. Końcowy kadr stanowi odpowiedź na wszystkie pytania i wątpliwości, które rodzą się w głowach bohaterów. Choć wielu widzów wychodziło z kina z lekkim poczuciem niedosytu, że właściwie film skończył się wtedy, gdy mógłby się zacząć. Na te wątpliwości odpowiada Artur Wyrzykowski: - Film właśnie miał się skończyć w tym momencie. Taki był zamysł artystyczny. Chciałem, by ostatnia scena była podsumowaniem, które odda istotę filmu.

"Wszystko" to dzieło z różnych względów wyjątkowe. Przede wszystkim jest to pierwszy film w Polsce, który powstał właściwie tylko ze środków zebranych od internautów. Przez dwa lata zwolennicy i sympatycy wpłacali na konto projektu większe lub mniejsze sumy. Nazwiska wszystkich, którzy wsparli inicjatywę, można znaleźć na stronie internetowej. W sumie udało się zebrać ponad 48 tys. zł, które przeznaczono głównie na sprzęt i opłacenie osób go obsługujących. Aktorzy natomiast wystąpili za darmo. A przecież to nie byle jakie nazwiska!

Dla Marty Żmudy-Trzebiatowskiej występ u Artura Wyrzykowskiego był pierwszym kontaktem z filmem. Aktorka, znana głównie z seriali, została wypatrzona przez młodego reżysera w jednym z teatrów. Zaproszona do współpracy, zgodziła się wcielić w rolę Moniki. Z kolei odtwórca głównej roli, Mateusz Banasiuk, z chęcią zagrał u swojego kolegi ze studiów.

- Zawsze tak jakoś się zdarza, że któryś aktor z którymś reżyserem się dogadają. Artura poznałem w czasie studiów. Uważam, że jest świetnym reżyserem, no i bardzo lubię go towarzysko. Choć przyznam, że praca z nim zupełnie odbiega od standardów naszych spotkań na stopie towarzyskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jestem pełen podziwu, że wspólnymi siłami udało się zebrać tyle kasy i zrobić film. Film wg filmweba trwa 20 minut. Zrobiony w 2007. Premiera światowa w 2008. W PL rozumiem też w 2008?

PS Pawlicki osiłkiem? Wow :) On się nadaje raczej do ról Szekspirowskich. Choć kto wie. Może z niego będzie dobry aktor. Kurde jakby się chciało żeby w Polsce byli aktorzy jeszcze młodzi a już z potencjałem i... no nie wiem czy wiecie o co mi chodzi ale tak zastanawiam się jak w wieku w jakim teraz jest Pawlicki patrzono na takiego Holoubka, Englerta, Gajosa czy Kondrata (czemu Pan nigdzie nie gra?) itd. Czy to dopiero z czasem stali się wielkimi kina? Czy dziś w Polsce są dobrzy młodzi aktorzy, tacy z potencjałem i tym czymś czy też wszyscy mówią: "kiedyś to byli aktorzy a dziś..."? Wg mnie Pawlicki może mieć to coś ale jak będzie to się okaże z czasem.

Aha PPS zauważcie, że "aktorzy wystąpili za darmo". Hihi. Czy to wam czegoś nie mówi o DO i o tej dyskusji jaka się toczy pod kolejnym artem czy DO spełnia interes społeczny czy jest nabijaniem w butelkę użytkowników? Bo niby po co ci aktorzy tu zagrali? No, po co?

Komentarz został ukrytyrozwiń

jak to film internautów to niech będzie w internecie...przecież z ta się chyba wziął nie??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.