Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

510 miejsce

"Wszystko się stało" - powrót do początku

"Wszystko się stało" to powieść postapokaliptyczna, opisująca świat opanowany przez dzikich ludzi. Świat, w którym tylko nieliczni zachowali świadomość i muszą patrzeć na zezwierzęcenie ludzkiego gatunku.

okładka / Fot. W.A.B.Nie jestem miłośniczką powieści postapokaliptycznych. Z fantastyki wolę horrory, szczególnie te napisane przez Stephena Kinga. Choć czasem zdarzyło mi się przeczytać fantasy (cały "Harry Potter"), paranormal romans (saga "Zmierzch") czy dystopię (trylogia "Igrzyska śmierci"). Początkowo dlatego że czytali je wtedy wszyscy i wypadało je znać. A potem tak mnie wciągnęły te powieści, że chciałam poznać dalszy ciąg. Są to oczywiście wyjątki od reguły. Zazwyczaj czytam kryminały i thrillery oraz powieści obyczajowe. Tym razem zainteresowała mnie powieść postapokaliptyczna, gdyż napisała ją Joanna Mucha, była minister sportu. Nazwisko przyciągnęło mnie jak magnes. Byłam ciekawa, jak wypadła jako początkująca autorka.

Pewnego dnia świat zmienił się nie do poznania. Tajemniczy kataklizm sprawił, że ludzie stali się na powrót dzicy, jak przed milionami lat. Jednak nieliczni zachowali świadomość cywilizacyjną. Od tej pory ludzie dzielą się na tych, co zostali (ludzie ze świadomością) i na tych, co wrócili (dzikich).

Urzędniczka Anna oraz urodzona na wsi Teresa nie wiedzieć czemu zachowały pamięć. Razem próbują przetrwać w zupełnie nowym i groźnym świecie, w którym nie obowiązują żadne reguły. Niestety wkrótce Teresa ulega wypadkowi i Anna musi radzić sobie sama...

"Wszystko się stało" to powieść postapokaliptyczna, przedstawiająca świat po katastrofie. Autorka pokazuje, jak żyłoby się w świecie, który powróciłby do czasów człowieka pierwotnego. Świecie, w którym liczy się tu i teraz, w którym zanikła cywilizacja, a w jej miejsce pojawiła się zwierzęca natura. Jest to dość przerażająca wizja. Ludzie zaczynają zachowywać się jak ich prehistoryczni przodkowie. Tworzą grupy, nie dbają o wygląd, ich jedynymi zajęciami jest zdobycie pożywienia oraz zaspokojenie potrzeb fizjologicznych i popędów. Żyją bezrefleksyjnie, nie mówią, jedynie warczą. Są niebezpieczni dla otoczenia, szczególnie mężczyźni. Jednak najgorsze jest to, że niektórzy ludzie próbują wykorzystać tę sytuację dla swoich celów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Kiedys to byl moj ulubiony gatunek literacki do czytania z pasja

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.