Facebook Google+ Twitter

Wszystko to oczywiście PiS-u wina!

Na sejmowym korytarzu reporterka jednej z gazet spotyka posła PO i pyta go, która jest godzina. Mężczyzna, nie mając zegarka odpowiada: - Nie wiem. Dziennikarka pyta dalej: - Czyja to wina? Poseł pewnie odpowiada: - To PiS-u wina!

Choć to tylko żart to nie należy traktować go obojętnie. Rządząca partia jest wciąż "ostrzeliwana" przez opozycję, na czele z PO. I właśnie na atakowaniu władzy ogranicza się działalność partii pozarządowych. I jeśli ta krytyka jest słuszna, to można jeszcze to zaakceptować, jednak gdy rozbija się o absurdy już nie. Oczywiście niepodważalny jest fakt, że Prawo i Sprawiedliwość jak i jego koalicjanci popełniają błędy. Wtedy ich wytykanie jest nawet wskazane, ale jeśli krytykuje się jakś partię za coś, co nie jest jej winą, to nie jest to w porządku.

Wystarczy przywołać ostatnie zimowe Igrzyska Olimpijskie w Turynie. Dwa dni przed zakończeniem imprezy Donald Tusk zwołał konferencje prasową, na której nie pozostawił suchej nitki na ministrze Tomaszu Lipcu oraz całym PiS-ie. Jako główne przyczyny tak ostrej krytyki podał między innymi brak medalu Polaków na IO, choć do ich zakończenia brakowało jeszcze dwóch dni. Na przekór liderowi PO, Justyna Kowalczyk i Tomasz Sikora wywalczyli medale w przedostatnim dniu zawodów. Platforma do tego czasu nie skrytykowała ministra Lipca w tej sferze jego działalności. I trudno to robić, kiedy nasi reprezentanci osiągają same sukcesy na arenie międzynarodowej. Ich brak był winą PiS-u, ich odnoszenie już nie było sukcesem rządzących.. Brawo panie Tusk!

I rację miał Andrzej Lepper, mówiąc do Donalda Tuska "płakał pan, płacze i będzie pan płakał, że nie został pan prezydentem, a pana kolega premierem". Bo to dzięki urażonej dumie Platformy nie rządzi nami dziś koalicja PO-PiS. Rzecz jasna według partii niedoszłego premiera, to wina obecnego premiera. Winą moherowych beretów jest to, że aksamitne kapelusze nie chciały sobie pobrudzić równie aksamitnych rączek podając im dłoń. No cóż, ale to wszystko i tak wina rządzących.

Ciekawe z jakich przyczyn w PO trwa konflikt? Przecież tak świetna, idealna i nie nieskazitelna partia jak ta nie popełnia żadnych błędów. Więc jak to się stało, że niedoszły premier z Krakowa mówił innym głosem niż także niedoszły prezydent z Gdańska? Na pewno bracia Kaczyńscy mieszali w tym swoje palce. Wiele osób powiedziałby swoje dzioby... No cóż, Polakom gratulujemy poczucia humoru.

Pani prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz spóźniła się z oświadczeniem majątkowym swojego męża. Ciekawe co jej tak zajęło czas, bo nie sądzę, że pani prawnik nie znała przepisów. Być może szykowała jakieś oskarżenia w wobec PiS-u, jak pamiętna konferencja w hospicjum. Jakże to musi być ekscytujące! Pewnie jest to hobby co drugiego posła największej opozycyjnej partii w sejmie. Ciekaw jestem, czy PO ma specjalny wydział do spraw szukania win rządzących? Wracając do pani prezydent, trzeba zaznaczyć, że wiele głosów z Platformy wyraźnie zaznaczyło, iż PiS nadal walczy o stolicę, a ta ustawa była przygotowana na wszelki wypadek. Tylko, że jej współtwórcą jest... partia Tuska. Po za tym, jeśli PiS miał walczyć o stolicę, to niby jak miał to robić? Zamknąć panią prezydent w komórce pod schodami i nie wypuszczać, czy zabrać jej ulubione zabawki żeby nie mogła złożyć oświadczenia?

Potwierdza to, że co by nie robiło Prawo i Sprawiedliwość, to i tak będzie ich wina. Zapewne niedługo dowiemy się z ust polityków PO, że susza w Afryce jest winą rządzących albo, że konflikty militarne na terenie Indii pomiędzy Dżammu a Kaszmirem spowodowała Anna Fotyga, bo to ona jest najczęściej krytykowana. Aksamitne kapelusze powinny się zastanowić nad tym, co robią a wyjdzie im to na dobre, bo w tej chwili tak na prawdę nie mamy opozycji w Sejmie. A Platforma Obywatelska? Cóż, prawie jak SLD i czy tutaj prawie robi wielką różnicę?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (30):

Sortuj komentarze:

:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żenujący to jesteś ty...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Minus! Tekst bardzo słaby. Redakcja troche przesadziłą puszczając taki żenujący artykuł

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja nie skończyłem dziennikarstwa. Chodzę do I LO i taki mam profil klasy:). Nie jestem żadnym profesjonalistą:P
I zestawianie Polski z Kubą i Białorusią było już przesadą. Po za tym media krytykują tylko PiS. Nie ważne o czym jest poprawka, ważne, że napisał ją PiS i jest zła - wciąż to słyszę...
A pro po minusów: mogłem Ci je dać dopiero teraz bo jestem od kilku dni zarejestrowany na tym portalu. Więc jak mogłem je wcześniej Ci dać?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sam miałem ubaw z tego jak PO zrobiła konferencje na temat IO w Turynie. Tak tylko jednak zauważam, że to było...ponad rok temu. Więc pisanie tekstu, w którym jednym z głównych przykładów jest ten argument wg mnie wskazuje na słabość tezy jaką autor sobie postawił. Nie ma bardziej akualnego przykładu? Bo ten wydaje się dla mnie prehistorią....
Podobnie zresztą jak przykład hospocjum.
Bez sensu troszkę...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Emenefix:

Oczywiście przyjmuję, ale nie uważam, aby używanie wyzwisk ("fanatyk") było uzasadnione w jakiejkolwiek sytuacji.

milan1899:

Tak, według mnie krytykuje się tylko tych, którzy mają władzę. Jaki jest sens krytykowania opozycji? Ta i tak nic dobrego ani złego zrobić nie może. Może co najwyżej gadać, a gadanie nie jest warte komentowania. Gdy myślę o krajach, w których media atakują opozycję to przychodzi mi na myśl Kuba, Białoruś... Od niedawna niestety również Polska.
Oczywiście wierzę, że nic do mnie nie masz. To, że przeglądnąłeś archiwum moich tekstów i dałeś minusa między innymi za tekst sprzed ponad miesiąca to zupełny przypadek.
Ale, że skończyłeś dziennikarstwo, to już niestety trudno mi uwierzyć. Wielki chaos w felietonie, brak sensownej struktury, pozbawione sensu zdania - nie jestem sobie w stanie wyobrazić, że napisał to profesjonalista.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I nie mam nic do Grzesia. Już w szkole na dziennikarstwie przyzwyczaiłem się do podobnych uwag i ataków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Emenefix dzięki za radę a pro po emocji:).

@grzesiek2k
To według Ciebie tylko rządzących się krytykuje??? A opozycja może robić co zechce i ich się nie powinno krytykować???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jejku Grzesiek, nie możesz przyjąć tego z przymrużeniem oka. Skoro się pomyliłem ( a chyba tak )to przepraszam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@milan1899:

Bo Ty oczywiście wiesz, co ja czytam! Nigdy Ci o tym nie mówiłem, ale Ty wiesz. Może jednak jesteś wróżką? Dla Twojej informacji: "GW" kupiłem w życiu może trzy razy, jak dołączali pytania maturalne...

@Emenefix:

W tym momencie wiele straciłeś w moich oczach :( Tekst "Grześ to fanatyczny Platformers" to przykład chamstwa, o jakie wcześniej bym Cię nie posądzał. Czy nie jesteś w stanie zrozumieć, że nie każdy identyfikuje się poprzez sympatie polityczne? Nie jestem Platformersem, PiSowcem ani SLDowcem, bo partie wszelakie nic mnie nie obchodzą. Odnoszę się do konkretnych działań. Krytykuję PiS, bo oni są u władzy, wcześniej krytykowałem SLD. Jak PO będzie rządzić, to ich będę krytykował.
Poczytaj sobie np. moje wypowiedzi o homoseksualizmie, a potem wypowiedzi polityków PO, to się dowiesz ile mam wspólnego z "fanatyzmem".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.