WT Stare Jabłonki: Triumf Plavinsa i Smedinsa

• Autor usunął profil

• Data dodania: 2012-08-19 21:07

Siatkarze plażowi Janis Plavins i Martins Smedins wygrali tegoroczny Swatch World Tour Mazury ORLEN Grand Slam w Starych Jabłonkach.

/ Fot. PAP/Adam WarżawaMecz o pierwsze miejsce był bardzo zacięty. Na samym początku tego spotkania przewagę wypracowali sobie Austriacy, jednak mimo starań nie udało im się utrzymać tej przewagi. Rywale szybko wyrównali. Seta zakończył Plavins (21:19). W drugim od samego początku dominowali medaliści ostatnich igrzysk. Przeciwnicy mozolnie starali się dogonić Łotyszów. Walka w ostatnich minutach się wyrównała (20:20). Jednak mecz zakończył się skuteczną akcją Łotyszów, którzy wygrali 22:20.

Martins Plavins/Janis Smedins-Clemens Doppler/Alexander Horst 2:0 (21:19, 22:20)

W meczu o trzecie miejsce zagrały dwie amerykańskie pary. Jednak brązowe krążki przypadły do rąk Todda Rogersa i Phila Dalhaussera. Niestety w tym spotkaniu rozegrano zaledwie kilka akcji, ponieważ kontuzji podczas półfinału nabawił się Gibba.

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel sklasyfikowani zostali na piątym miejscu. Brawa należą się także pozostałym polskim parom, które dotarły do najlepszej szesnastki zawodów, jednak w dalszych fazach rozgrywek rywale okazali się lepsi.