96585 miejsce

WTA Auckland. Agnieszka Radwańska zagra w finale!

Po bardzo emocjonującym meczu półfinałowym tenisowego turnieju WTA w Auckland (pula nagród 235 tys. dolarów) Agnieszka Radwańska pokonała Amerykankę Jamie Hampton 7-6 (6-4), 7-6 (6-3).

Agnieszka Radwańska / Fot. Charlie Cowins/WikipediaŚwietny początek sezonu w wykonaniu Agnieszki Radwańskiej (WTA 4). Rozstawiona z numerem jeden Polka dotarła do finału tenisowego turnieju WTA w nowozelandzkim Auckland. Tym samym tenisistka z Krakowa stanie przed szansą zdobycia 11. tytułu w swojej karierze.

Przypomnijmy, że w I rundzie turnieju w Auckland Radwańska pokonała Węgierkę Gretę Arn, 6:2, 6:2. W II rundzie rywalką popularnej Isi była Rumunka Simona Halep. Radwańska również zwyciężyła gładko ten pojedynek 6:3, 6:1 i awansowała do ćwierćfinału.

W 1/4 finału turnieju w Auckland Radwańska zmierzyła się z Rosjanka Jelena Wiesnina. Tym razem również lepsza była Polka, która zwyciężyła 6:3, 6:3.

W półfinale przeciwniczką Radwańskiej była Amerykanka Jamie Hampton (WTA 70). Dotychczas obie zawodniczki na korcie spotykały się trzykrotnie. Dwa razy lepsza była Polka, raz Amerykanka. W pierwszym bardzo emocjonującym secie rywalka sprawiła sporo kłopotów Radwańskiej. Ostatecznie Isia zwyciężyła po tie-breaku 7:6 (6-4).

Na początku drugiego seta Radwańska przejęła inicjatywę. Doprowadziła nawet do stanu 3:0 w gemach. Wtedy jednak przebudziła się Amerykanka, doprowadzając do remisu 4:4. Podobnie jak w pierwszym secie, o wyniku musiał zadecydować tie-break. W nim znów lepsza okazała się Polka (6-3), wygrywając ostatecznie całego seta 7:6.

W sobotnim finale nowozelandzkiego turnieju, Agnieszka Radwańska zmierzy się z Belgijką Yaniną Wickmayer (WTA 23), która w 1/2 finału pokonała Niemkę Monę Barthel (WTA 39) 6:4, 1:6, 7:6 (6-3).