114838 miejsce

WTA Bruksela. Najlepsza Caroline Wozniacki!

Dunka Caroline Wozniacki wygrała WTA Tour w Brukseli, z pulą nagród 618 tys. dolarów. W finale pokonała Chinkę Shuai Peng 2:6/6:3/6:3.

Caroline Wozniacki / Fot. karlnorling,Creative Commons, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Wozniacki_US_Open_2010.JPG&filetimestamp=20101008061547Zawodniczka numer jeden kobiecego rankingu WTA rozegrała w sumie tylko trzy pojedynki. Jeden dwusetowy, dwa trzysetowe. W pierwszej rundzie nie brała udziału za sprawą wolnego losu. W drugiej rundzie zagrała z Amerykanką Varvarą Lepchenko. Pokonała ją w dwóch partiach 6:4/ 7:6. W ćwierćfinale spotkała się z Belgijką Yaniną Wickmayer. Zaledwie po dwóch gemach, Wickmayer poddała mecz z powodu bólu pleców. Rywalką Caroline w półfinale była Włoszka Francesca Schiavone, z którą stoczyła zacięty bój o finał. Bardziej wyrównaną grę pokazała Wozniacki i z wynikiem 6:4/4:6/6:3 awansowała do finału.  / Fot. PAP/EPA

W ostatnim, rozstrzygającym pojedynku spotkała się z 25-letnią Chinką Shuai Peng (od 23 maja na 25. miejscu WTA). Finał trwał 2 godziny i 35 minut. Był to zacięty, widowiskowy mecz. Pierwszego seta łatwo, do dwóch, zdobyła Chinka. Dlatego tak ważna i decydująca była druga partia. Peng miała wiele przełamań, a sam trzeci gem trwał bardzo długo. Tego trudnego seta zdołała jednak zdobyć Dunka. W trzecim secie przy stanie 2:1 Wozniacki poprosiła o pomoc medyczną, a powodem był ból lewego uda. Dunka po opatrzeniu nogi kontynuowała mecz. Chciałoby się powiedzieć, że Peng nie odpuszczała do końca, co niestety nie było prawdą. Pod koniec meczu Chinkę opuścił duch walki, wykorzystała to najwyżej notowana w rankingu zawodniczka i wygrała turniej 2:6/6:3/6:3. Dla Wozniacki to 4. wygrany mecz w tym sezonie

Shuai Peng / Fot. User:Pfctdayelise,Creative commons, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Peng_Shuai_2007_Australian_Open_R2.jpg&filetimestamp=20070121063719Dunka tak wypowiadała się o urazie: Nie jest to duży problem. To był mały ból, ale nie chciałam, aby się powiększył.

To dobra informacja dla jej fanów. Szczególnie dlatego, że zaczął się wielkoszlemowy turniej French Open na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu. Dzisiaj zagra mecz pierwszej rundy. Jej przeciwniczką będzie 41-letnia Japonka Kimiko Date-Krumm.
Wozniacki, choć jest numerem jeden, do tej pory nie wygrała żadnego turnieju wielkoszlemowego.