WTA Championships. Radwańska nie dała rady Woźniacki!

Agnieszka Radwańska od przegranej rozpoczęła turniej Masters w Stambule. Polka w pierwszym swoim pojedynku w grupie czerwonej nie dała rady liderce rankingu tenisistek Caroline Woźniacki 7:5, 2:6, 4:6

/ Fot. EPA/STRINGERBył to szósty pojedynek obu tenisistek. Przed czwartkowym meczem krakowiance udało się tylko raz pokonać Dunkę. Było to w lipcu 2007 roku w Sztokholmie. Rok później w tej samej imprezie Isia przegrała, podobnie jak w 2010 roku w Indian Wells i Tokio, a także w maju w Stuttgarcie.

Pierwszy set znacznie lepiej rozpoczęła Dunka, która szybko wygrała gema przy własnym podaniu. Krakowianka jednak szybko wróciła do dobrej gry. Najpierw przy swoim podaniu doprowadziła do remisu, zaraz potem po długiej i pięknej walce przełamała rywalkę i wyszła na prowadzenie 3:1. W dalszej fazie liderka światowego rankingu nie zamierzała oddać seta bez walki i po kilku efektownie wygranych gemach wyszła na prowadzenie 5:4. Isia wytrzymała presję i najpierw doprowadziła do remisu, by chwilę potem po zdecydowanej i pewnej grze wygrać dwa kolejne gemy i móc się cieszyć z wygranego seta.

Druga partia to już znacznie lepsza gra Woźniacki, choć początek należał do Agnieszki, która wygrała otwarcie. Niestety, po prostych błędach Dunka doprowadziła do remisu 1:1 i 2:2. Od tego momentu przy zdecydowanie słabszej grze Radwańskiej rywalka przeważała na korcie, doprowadzając do stanu 5:2, ostatecznie wygrywając seta po dwóch piłkach setowych.

Ostatni set rozpoczął się od wygranego gema Dunki. Polka mimo większego zmęczenia i coraz większej przewagi rywalki zdecydowała się na dalszą walkę i
mimo niełatwej sytuacji, wywalczyła punkt po sześciu kolejnych przegranych i doprowadziła do remisu. Niestety, kolejne trzy partie to wygrane przeciwniczki, która wyszła na prowadzanie 4:2. Radwańska jednak ruszyła do boju i wygrała gema, a następnie mieliśmy remis. Więcej zimnej krwi w końcówce meczu zachowała liderka rankingu WTA i to ona okazała się lepsza w dwóch kolejnych gemach i w całym meczu.

Caroline Woźniacki (DEN) - Agnieszka Radwańska (POL) 5:7, 6:2, 6:4

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.