118005 miejsce

WTA Doha 2011. Finał Wozniacki - Zvonareva

Turniej w Katarze dobiega końca. Wczoraj zostały rozegrane dwa mecze półfinałowe, które wyłoniły finalistki. Są nimi Dunka Caroline Wozniacki (nr 1) oraz Rosjanka Vera Zvonareva (nr 3).

Vera Zvonareva / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Wiera_ZwonariowaMecz pomiędzy Caroline Wozniacki z Danii i Marion Bartoli z Francji był zdecydowanie jednostronny. W pierwszym secie, przy prowadzeniu Dunki 4:0, Francuzce udało się zdobyć honorowego gema. W drugim secie wygrała go przy stanie meczu 2:0 dla Dunki. Nawet nieudane woleje Caroline nie spowodowały znaczących strat punktowych. Bartoli choć się starała i walczyła nie uzyskała lepszego wyniku. Rakieta numer jeden bez wysiłku awansowała do finału, wygrywając spotkanie 6:1, 6:1.

Drugi półfinał rozegrały: Serbka Jelena Jankowic z Rosjanką Verą Zvonarevą. Poprzedniego dnia, Jankovic doznała kontuzji, a Zvonareva prowadziła morderczy, ponad 3 godzinny pojedynek ćwierćfinałowy z Danielą Hantuchową. Jednakże w dzień półfinału w momencie rozpoczęcia meczu, u pierwszej nie było śladu po kontuzji, a u drugiej oznak zmęczenia. Zapowiadało się zatem ciekawe spotkanie, z dwiema mocnymi zawodniczkami w rolach głównych.

Caroline Wozniacki / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Caroline_WozniackiW pierwszym secie niespodziewanie okazało się jednak, że mecz jest nierówny. Rosjanka, w świetnej formie, zagrywała precyzyjne podania, których Serbka nie była w stanie odebrać. Tym sposobem Vera wygrała pierwszego seta 6:1. W drugim secie, Jelena jednak szybko podniosła swój poziom gry, ogrywając przeciwniczkę 6:2. Rozpoczął się trzeci set. Dopiero wtedy zaczął się zacięty mecz. Gra była wyrównana. Zawodniczki na zmianę wygrywały swoje serwisy. W tym momencie bardzo liczyła się odporność psychiczna. Silniejsza okazała się Rosjanka, która przy stanie 5:4 przełamała Serbkę. Półfinałowy pojedynek Zvonareva wygrała z wynikiem 6:1,2:6, 6:4.