WTA Doha 2011. Vera Zvonareva triumfuje!

W sobotnim finale Qatar Ladies Open spotkały się Dunka Caroline Wozniacki (nr 1) z Rosjanką Verą Zvonarevą (nr 3). Zawodniczki musiały poradzić sobie z utrudnionymi warunkami atmosferycznymi, bowiem mecz rozgrywały przy silnym wierze.

Obie rozpoczęły pojedynek nerwowo, popełniając szereg błędów. Dopiero przy stanie 2:4 dla Rosjanki, finalistki zaczęły pokazywać coraz więcej lepszych wymian. Jednak mniej udawało się Wozniacki. Gorzej serwowała, większość piłek wyrzucała na aut. Nawet jej popisowy backhand po linii kompletnie jej nie wychodził, nie mówiąc już o zagraniach przy siatce, których Wozniacki starała się unikać. Zdenerwowana Dunka wymachiwała rakietą, uderzała nią o kort za wszystko obwiniając wiatr. Wykorzystała to bardziej skupiona Zvonareva, wygrywając pierwszego seta 6:4.

Drugi set dobrze rozpoczęła Dunka. Najpierw wygrała swój serwis, a później przełamała serwis przeciwniczki. Jednakże Rosjanka szybko dogoniła Caroline, doprowadzając do remisu 2:2. Chociaż zdarzały się świetne wymiany z obu stron, przewaga Rosjanki była znacząca. Podejmowała ona dobre decyzje strategiczne, szybko poruszała się po korcie, przy uderzeniach brała poprawkę na wiatr, swobodnie przechodziła od strefy obronnej (długie wymiany) do strefy ataku (zagrania przy siatce), a jej precyzyjne returny i uderzenia po crossie wyprowadzały z równowagi liderkę rankingu WTA.

Wygrała lepsza i zdecydowanie była nią Rosjanka Vera Zvonareva. Mistrzyni Qatar Ladies Open otrzymała 111,000 tysięcy dolarów i 470 punktów.