WTA Doha 2012. Radwańska wygrała z Lepchenko

Polka jest już w ćwierćfinale. W trzeciej rundzie wygrała z Varvarą Lepchenko 7:5, 6:1. W pierwszym secie było trochę problemów, ale w drugim poszło już gładko.

/ Fot. PAP/EPAPoczątek meczu poprawny po obu stronach. Zawodniczki wygrywały swoje serwisy. Jednak pod koniec pierwszego seta to leworęczna Amerykanka doprowadziła do przełamania. Była w komfortowej sytuacji, gdyż serwowała przy stanie 5:4. Co ciekawe, wcześniej Radwańska przegrywała gemy przeciwniczki do 0. Jednakże Agnieszce udało się doprowadzić do odłamania i zamiast przegrać pierwszą partię wyrównała wynik na 5:5. Bez trudów wygrała swoje podanie i ponownie przełamała rywalkę. Wygrała 7:5.

Radwańska miała problemy z returnem, pierwszym serwisem, ale ratowała się świetnie granymi drop-shotami i rozrzucaniem przeciwniczki po korcie. Pomagała sama Lepchenko popełniając sporo niewymuszonych błędów.

W drugim secie Agnieszka Radwańska przełamała rywalkę dwa razy, to wystarczyło i mecz zakończył się wynikiem 7:5, 6:1.

Polka o półfinał w turnieju WTA w Dausze będzie walczyć z Amerykanką Christiną Mchale (38 WTA), która w trzeciej rundzie pokonała Shahar Peer z Izraela (37 WTA) w trzech setach 4:6 6:3 6:4.