WTA Doha 2012. Victoria Azarenka wygrywa turniej

Niepokonana w tym sezonie Białorusinka Victoria Azarenka (1 WTA) wygrała turniej Qatar Total Open 2012. W finale pokonała Australijkę Samanthę Stosur (5 WTA) 6:1 6:2.

Mecz, który zawodniczki rozgrywały przy sporym wietrze, rozpoczęła Stosur. Wygrała swoje podanie. Jak się okazało później, był to pierwszy i ostatni gem, jaki zdobyła w tej partii. Azarenka wygrała sześć gemów z rzędu. Set trwał trzydzieści minut.

Również w drugim secie od początku dominowała Azarenka. Z łatwością przełamywała rywalkę. Australijskiej tenisistce udało się wygrać zaledwie dwa gemy.

W sumie, po godzinie i siedmiu minutach, Victoria Azarenka wygrała finał (6:1 6:2) turnieju kategorii Premier 5- Qatar Total Open 2012. To jej trzecie zwycięstwo w tym roku. Na swoim koncie ma już wygraną w Sydney i Australian Open. W nagrodę otrzymała 385 000 tysięcy dolarów oraz 900 punktów.