WTA Dubaj 2012. Agnieszka Radwańska w finale turnieju!

Agnieszka Radwańska w półfinale turnieju w Dubaju, pokonała Serbkę Jelenę Jankovic w trzech setach: 6:2, 2:6, 6:0. W meczu o mistrzostwo turnieju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Polka spotka się z lepszą z pary: Caroline Wozniacki - Julia Goerges.

Agnieszka Radwańska w meczu z Jeleną Janković / Fot. EPA/ALI HAIDERPierwszą partię Agnieszka rozpoczęła bardzo dobrze - od wygrania swojego podania i przełamania serwisu rywalki. Polka popełniała zdecydowanie mniej błędów od Jankovic, i dzięki temu doprowadziła do wygrania seta 6:2.
Druga partia to całkiem inna historia. Od początku górą była Serbka. Wyszła na prowadzenie po przełamaniu Agnieszki i utrzymaniu swojego podania. Jankovic znacznie poprawiła swój tenis. Świetnie prowadziła wymiany, rewelacyjnie serwowała i "odbierała" zagrania Polki wzorowo. W zdobywaniu punktów rywalce "pomagała" też Radwańska, która wyrzucała piłki poza kort. Dominacja Jeleny przytłoczyła naszą zawodniczkę. Ostatecznie Serbka wygrała ten fragment meczu 6:2.
W trzeciej odsłonie Jankovic nie miała nic do powiedzenia. Po świetnym występie w drugim secie, nagle serbska zawodniczka zablokowała się, i zaczęła psuć każdą piłkę. Radwańska podbudowana tym, co dzieje się na korcie, coraz bardziej pogrążała rywalkę, nie pozwalając jej na zdobycie chociaż jednego gema. Do zera wygrała Polka.
Agnieszka Radwańska (6. WTA) - Jelena Jankovic (14. WTA) 6:2; 2:6; 6:0.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.