WTA Dubaj 2012. Półfinał dla Agnieszki Radwańskiej!

Świetnie dysponowana Agnieszka Radwańska w godzinę rozprawiła się ze swoją rywalką. Z Sabine Lisicki, Niemką polskiego pochodzenia, wygrała w dwóch setach 6:2 6:1.

/ Fot. EPA/ALI HAIDERZawodniczki miały zagrać ze sobą w pierwszej rundzie. Ale po wycofaniu się z turnieju Petry Kvitowej, jej miejsce w drabince zajęła Lisicki - dlatego Niemka zaczynała od drugiej rundy. W pierwszym meczu zmierzyła się z Czeszką Ivetą Benesovą. Wygrała w dwóch setach 6:3 6:3, toteż mecz z Polką był dopiero jej drugim pojedynkiem w Dubaju.

Radwańska miała znacznie cięższą przeprawę. Najpierw z Aleksandrą Wozniak z Kanady, a póżniej z Izraelką Shahar Peer. Co prawda, Polka zwyciężyła w obu pojedynkach, jednakże nie prezentowała swojej najwyższej formy. Tak więc obawy przed meczem z Lisicki były uzasadnione. Niemka bowiem dysponuje silnym serwisem (potrafi uderzyć z siłą 190 km/h), ponadto gra silne, płaskie forehandy.

Mecz rozpoczął się o 11 czasu polskiego. Już pierwszy gem, przy serwisie Lisicki, trwał ponad dziewięć minut. Polka miała break pointy, ale ich nie wykorzystała. Po mękach, Niemka w końcu wygrała walkę na przewagi. Dla porównania, gem przy serwisie Polki zakończył się po minucie i czterdziestu pięciu sekundach.

Radwańska znakomicie serwowała pierwszym podaniem. Skuteczność
pierwszego serwisu w tym secie wynosiła aż 90 proc., co jest rzadkością. Lisicki popełniła dwadzieścia jeden niewymuszonych błędów, przy pięciu Agnieszki. Serwis Niemki był bardzo silny, ale niecelny (50 proc.). Sabine zdobyła tylko dwa gemy.