82882 miejsce

WTA Finals: Agnieszka Radwańska w półfinale pomimo przegranej z Szarapową

Agnieszka Radwańska przegrała z Marią Szarapową 5:7, 7:6, 2:6 w ostatnim meczu w Grupie Białej podczas turnieju WTA Finals. Pomimo przegranej, polska tenisistka zagra w półfinale turnieju. Radwańska awans zawdzięcza zwycięstwu Caroline Wozniacki z Petrą Kvitovą.

/ Fot. PAP/EPA/Wallace WoonAgnieszka Radwańska po zaciętym meczu III kolejki Grupy Białej przegrała z Rosjanką Marią Szarapową 5:7, 7:6, 2:6. Polka pierwszego seta przegrała w ostatniej chwili - dała się przełamać przy stanie 5:5, po czym nie odrobiła straty. W drugim secie Radwańskiej udało się wyrównać. Doszło do tie-breaka, którego wygrała Polka. W trzecim secie Radwańska nie miała już żadnych szans.

Pomimo przegranej, Polka zagra w półfinale. Awans zawdzięcza Caroline Wozniacki, która w pięknym stylu pokonała Petrę Kvitovą.

/ Fot. PAP/EPA/Wallace WoonW piątek rozstrzygnie się również kwestia drugiej półfinalistki z Grupy Czerwonej. Pewna miejsca w czołowej czwórce turnieju jest już Rumunka Simona Halep. Dołączy do niej broniąca tytułu Amerykanka Serena Williams (rozegrała już wszystkie swoje trzy mecze) lub Serbka Ana Ivanovic. Decydujący okaże się mecz Halep z Ivanovic. Druga z zawodniczek musi wygrać w dwóch setach, by awansować - informuje polskieradio.pl.

Tabela Grupy Białej:

1. Caroline Wozniacki (Dania)
2. Agnieszka Radwańska (Polska)
3. Petra Kvitova (Czechy)
4. Maria Szarapowa (Rosja)

WTA Finals, znany jako WTA Tour Championships to tenisowy turniej kobiet rozgrywany corocznie na zakończenie sezonu. Awans do niego uzyskuje 8 czołowych tenisistek i par deblowych w danym roku. Turniej jest piątym co do prestiżu wydarzeniem w ciągu roku, zaraz po turniejach Wielkiego Szlema: Australian Open, French Open, Wimbledonie, US Open. Jest też uważany za nieoficjalne mistrzostwa świata.