WTA Indian Wells: Agnieszka Radwańska w III rundzie

Agnieszka Radwańska pokonała Amerykankę Marię Sanchez 6:2, 6:1 w meczu II rundy turnieju WTA w amerykańskim Indian Wellls. Jej kolejną rywalką będzie Rumunka Sorana Cirstea.

/ Fot. Christopher JohnsonPrzed tym meczem zastanawiano się jedynie ile gemów zdoła ugrać młoda Amerykanka, która w turnieju grała dzięki dzikiej karcie przyznanej jej przez organizatorów. Radwańska, rozstawiona z numerem 3 była zdecydowaną faworytką i z tej roli wywiązała się bardzo dobrze.

W pierwszym secie rywalka prowadziła tylko jeden raz po wygraniu pierwszego gema. Później Polka przejęła inicjatywę, trzykrotnie przełamała podanie Sanchez i wygrała 6:2.

Druga partia również nie miał większej historii. Polka szybko przełamała Amerykankę, dzięki czemu objęła prowadzenie 3:0. Amerykanka zdołała wygrać w tym secie zaledwie jednego gema i po 67 minutach gry to Radwańska zapewniła sobie zwycięstwo 6:2 6:1.

Kolejną rywalką naszej najlepszej tenisistki będzie rozstawiona z numerem 27 Rumunka Sorana Cirstea, która po wolnym losie w pierwszej rundzie, dzisiejszej nocy pokonała Hiszpankę Anabel Medinę-Garrigues 4:6 6:3 6:1.

Dziś późnym wieczorem i w nocy w turnieju w Indian Wells zagrają kolejni reprezentanci Polski. Jerzy Janowicz zmierzy się z Argentyńczykiem Davidem Nalbandianem (ten mecz około 22 czasu polskiego), a Urszula Radwańska zagra z półfinalistką tegorocznego Australian Open, Amerykanką Sloane Stephens (jutro o 5.30 rano).