117736 miejsce

WTA Indian Wells. Caroline Wozniacki mistrzynią!

W Turnieju BNP Paribas Open w Indian Wells, numerze 1 kobiecego rankingu, ponownie w tym sezonie potwierdziła swoją świetną formę. W widowiskowym finale pokonała Francuzkę Marion Bartoli (nr 17*) 6:1/2:6/6:3.

Caroline Wozniacki - Polsat Warsaw Open 2010 / Fot. Greta SchonknechtPierwszego seta Wozniacki wygrała w 28 minut. Bartoli grała bez pomysłu, przebijając piłkę przez środek. Sparaliżowana nie mogła wejść w grę. Dunka wyczuwając przewagę i świetnie odczytując grę przeciwniczki, wygrywała podanie z podaniem. Francuzka zdołała zdobyć zaledwie jednego gema.

Jak za dotknięciem różdżki wszystko zmieniło się w drugim secie. Bartoli, nie mając nic do stracenia, przyspieszyła grę. Zaczęła odbijać piłki agresywniej, z pomysłem, wykorzystując nie tylko środek kortu, ale też umieszczając piłki po linii i po crossie. Zdobyła wiele punktów dzięki drop shotom. Z niedowierzaniem wszyscy patrzyli na tablicę, na której widniał wynik 3:0 dla Bartoli. Ani razu Dunka nie miała szans na przełamanie serwisu Francuzki. Dwa gemy zdobyła przy swoich podaniach. Mecz stał się znacznie ciekawszy. Bardziej ożywiona publiczność na Indian Wells Tennis Garden nagradzała gorącymi brawami świetne wymiany i waleczność obu zawodniczek.

WTA w Indian Wells. Caroline Wozniacki w finale!

Trzeciego seta Wozniacki rozpoczęła od przełamania Francuzki. Bardziej dokładna Dunka Marion Bartoli - US Open 2009 / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Marion_Bartoliumieszczała piłki na końcowych liniach lub w rogach kortu. Bartoli nie miała szans odebrać tego typu uderzeń. Ponadto Dunka zdecydowanie lepsza kondycyjnie, doskonale radziła sobie w długich i wyczerpujących wymianach. Przy stanie 5:3, Caroline po raz kolejny przełamała serwis rywalki i wygrała finałowy pojedynek 6:1/2:6/6:3. Jest to jej 14. tytuł w karierze.

Za zwycięstwo Caroline Wozniacki otrzymała 700 tys. dolarów, natomiast Marion Bartoli za udział w finale zainkasowała 350 tys. dolarów.

*Ranking WTA, na dzień 21 marca 2011: Marion Bartoli nr 10.