106049 miejsce

WTA Indian Wells. Radwańska coraz bliżej meczu z Azarenką

Agnieszka Radwańska pokonała kolejną rywalkę, Włoszkę Flavię Pennettę, i w czwartej rundzie zmierzy się z Jamie Hampton z USA, która gra w turnieju głównym dzięki "dzikiej karcie".

/ Fot. PAP/EPAW turnieju WTA Tour Premier I w Indian Wells (z pulą nagród 4 546 804 dolarów) Agnieszka Radwańska [5] w godzinę i trzydzieści dwie minuty rozprawiła się z Flavią Pennettą [25]. Obie zawodniczki wielokrotnie wygrywały gemy przy serwisie rywalki. Włoszka zaczęła od mocnego otwarcia zdobywając pod rząd dwa gemy. Przy wyniku 3:1 dla Włoszki, w Polkę wstąpiła większa wola walki. Wygrała trzy kolejne gemy i wyszła na prowadzenie 4:3. Do końca seta utrzymała swoje podanie i wygrała pierwszą partię do czterech. W drugim secie przewaga naszej zawodniczki była bardziej znacząca. Choć na początku straciła swój serwis, szybko go odrobiła i kolejne gemy zdobywała z większą łatwością, wygrywając do dwóch.

W całym pojedynku Radwańska popełniła trzy błędy podwójne, przy dwóch Pennetty. Skuteczność pierwszego serwisu funkcjonowała znacznie lepiej u Radwańskiej (70 proc.) , przy (50 proc.) u rywalki.
A.Radwańska-F. Pennetta 6:4, 6:2

Krakowianka w czwartej rundzie zmierzy się z Jamie Hampton z USA, która wyeliminowała kolejno: Polonę Hercog, Jelenę Jankovic, Jarmilę Gajdosovą. Polka z Amerykanką spotkały się raz, w 2011 roku w Stuttgarcie. Ten mecz wygrała Radwańska 6:1 6:0.

Jeżeli polska tenisistka wygra mecz czwartej rundy awansuje do ćwierćfinału, w którym prawdopodobnie stanie do walki o półfinał z Victorią Azarenką, jedynką z rozstawienia i kobiecego rankingu. Aby doszło do tego spotkania Białorusinka w czwartej rundzie musi pokonać Niemkę Julię Goerges [14].

Victoria Azarenka jest jedynką zawodniczką w tym sezonie, z którą Radwańska nie potrafi wygrać. Przegrała z nią już trzy razy. Ogólny bilans spotkań jest dodatni właśnie dla liderki rankingu WTA i wynosi 8-3.

Duża niespodzianka turnieju: Czeszka Petra Kvitova, turniejowa trójka przegrała w trzeciej rundzie z Amerykanką Christiną Mchale [32] w trzech setach 6:2, 2:6, 3:6.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.