WTA Indian Wells. Ula poza turniejem, Agnieszka zagra z Cirsteą

W turnieju w Indian Wells, Urszula Radwańska (85 WTA) przegrała z kwalifikantką Michaellą Krajicek (80 WTA) w trzech setach 6:3, 4:6, 4:6.

/ Fot. EPA/JOHN G. MABANGLOUrszula Radwańska nie musiała przebijać się przez kwalifikacje, aby wystąpić w turnieju głównym, gdyż dostała od organizatorów dziką kartę. Niestety nie wykorzystała swojej szansy. Polka, chociaż wygrała pierwszego seta 6:3, nie utrzymała równego poziomu gry i przegrała z Holenderką dwie kolejne partie 4:6, 4:6. Radwańska walczyła na korcie dwie godziny trzydzieści osiem minut.

Miejmy nadzieję, że Agnieszka Radwańska, która rozpoczyna turniej od drugiej rundy, wypadnie dużo lepiej niż młodsza siostra. Polska zawodniczka wyjdzie na kort jutro i zmierzy się z Soraną Cirstea (48, WTA). Rumunka w pierwszej rundzie po zaciętym pojedynku pokonała Czeszkę Ivetę Benesovą w trzech setach 4:6, 7:5, 7:6(5). Na pewno nie będzie to łatwy pojedynek. Radwańska i Cirstea spotkały się ze sobą cztery razy, a ich bilans wygranych jest wyrównany i wynosi 2-2.
W deblu występowała także Klaudia Jans-Ignacik, która w pierwszej rundzie w parze z Francuzką Kristiną Mladenovic przegrały z Czeszkami Lucie Hradecką i Andreą Hlavackovą [3] 3:6, 3:6.

W grze podwójnej jest jeszcze jedna Polka - Alicja Rosolska. Występuje ona w parze ze Słowaczką Andreją Klepac. Panie w pierwszej rundzie zagrają z australijskim duetem Samanthą Stosur i Casey Dellacqua.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.