WTA Indian Wells. Victoria Azarenka triumfuje!

Liderka kobiecego rankingu, Białorusinka Victoria Azarenka, wygrała czwarty turniej w tym roku. Tym razem w finale turnieju WTA Tour BNP Paribas Open w Indian Wells pokonała światową "dwójkę" Rosjankę Marię Sharapovą 6:2, 6:3.

/ Fot. EPA/JOHN MABANGLW tym sezonie zawodniczki spotkały się już w finale Australian Open, gdzie Victoria Azarenka efektownie pokonała Marię Sharapovą 6:3, 6:0. Dzięki wygranej w Melbourne, Białorusinka awansowała na pierwszą pozycję rankingu WTA.

W niedzielnym, 18 marca, meczu finałowym Azarenka również dominowała na korcie. Przełamała Sharapową w pierwszym i siódmym gemie pierwszego seta. Atakowała i popełniała znacznie mniej niewymuszonych błędów (6 przy 16 przeciwniczki). Spięta Rosjanka zdołała zdobyć tylko dwa gemy.

W drugim secie Azarenka wygrywała już 3:0, gdy nieoczekiwanie przegrała gema serwisowego. Był to znakomity moment dla Sharapovej, aby zmienić coś w losach tego spotkania. Niestety ta sytuacja nie wpłynęła mobilizująco na Rosjankę, gdyż od razu pozwoliła przeciwniczce na odłamanie. Przy stanie 4:1 i serwisie Białorusinki ponownie gema wygrała Rosjanka. Przegrane serwisy nie wytrąciły jednak faworytki z rytmu, wręcz przeciwnie - bardziej napędzały.

Dwa kolejne gemy to wygrane zawodniczek przy swoich podaniach. Decydująca chwila nastąpiła przy 5:3 i serwisie Sharapovej. Zdecydowanie lepiej grająca tenisistka z Białorusi nie chciała czekać na swoje podanie i pewnie wygrała mecz, po raz kolejny przełamując wiceliderkę rankingu WTA.

W całym meczu Victoria przełamała rywalkę sześć razy, Maria dwa. Victoria popełniła 14 niewymuszonych błędów, Maria 37. Jednakże skuteczność pierwszego serwisu była lepsza u Rosjanki 75 proc., przy 67 proc. Białorusinki.
Triumfatorka otrzymała milion dolarów i 1000 punktów do rankingu.