WTA Katowice: Agnieszka Radwańska zagra w ćwierćfinale! [LIVE]

Agnieszka Radwańska pokonała w 1/8 finału turnieju w Katowicach Belgijkę An-Sophie Mestach. Tym samym Krakowianka awansowała do ćwierćfinału.

Agnieszka Radwańska dzisiaj grała po raz pierwszy z Belgijką - An-Sophie Mestach. Polka spotkanie na swoją korzyść zakończyła po niemal 74 minutach.
Krakowianka była zdecydowaną faworytką i nie zawiodła. Mestach jest zawodniczką bez dużych sukcesów - najlepiej prezentuje się w turniejach ITF. Nie była w stanie dorównać bardziej doświadczonej i utytułowanej rywalce z Polski.
Rok temu Radwańska turniej w Katowicach zakończyła na półfinale, kiedy przegrała z Alize Cornet.
Teraz Polka o miejsce w pierwszej piątce powalczy z Czeszką Klarą Koukalovą.

Wynik 1/8 finału gry pojedynczej:

Agnieszka Radwańska (Polska, 1) - An-Sophie Mestach (Belgia) 6:3, 6:1.

RELACJA NA ŻYWO

W ćwierćfinale Polka zmierzy się z Klarą Koukalovą. Pojedynek między Polką, a Czeszką już jutro! Bądźcie z nami!

6:1 To, co miało się stać, stało się faktem. KONIEC MECZU! Zwycięstwo Agnieszki Radwańskiej! Kibice w Spodku oszaleli z radości! Trudno się dziwić, bo Radwańska dzisiaj grała niesamowicie!

5:1 Isia jest coraz bliżej ćwierćfinału w Katowicach. Polka musi wygrać jeszcze jednego gema.

4:1 Belgijka zdobywa pierwszego gema w drugim secie. Jednak to nie zmienia faktu, że Agnieszka jest dzisiaj w innej lidze.

4:0 Krakowianka znowu pokazała prawdziwy tenis! Odskakuje rywalce na 4 gemy - Mestach już chyba wie, że w tym meczu raczej nic nie ugra.

3:0 Drugie przełamanie Agnieszki Radwańskiej. Belgijka już chyba nie wróci do gry!

2:0 Polka znowu nie dała szans rywalce! Oby tak dalej!

1:0 Pierwszy gem i od razu zwycięstwo Agnieszki!

ZACZYNAMY DRUGIEGO SETA! AGNIESZKA RADWAŃSKA JEST BLIŻSZA ĆWIERĆFINAŁU NIŻ JEJ RYWALKA Z BELGII!

6:3 KONIEC PIERWSZEGO SETA! Agnieszka Radwańska pewnie wygrywa! Brawa dla Polki za postawę na korcie! Świetne zagrania, efektowne zakończenia - oby tak dalej!

5:3 Belgijka wygrywa gema, ale teraz Agnieszka serwuje po zwycięstwo w secie. Trzymajmy kciuki!

5:2 Ciężka walka w piątym gemie, ale na szczęście Radwańska zakończyła tę partię gry na swoją korzyść.

4:2 Mestach chcę powrócić do gry i wygrywa gema na sucho.

4:1 Agnieszka z każdym kolejnym gemem wygląda coraz lepiej. Radwańska już bardzo blisko zwycięstwa w pierwszym secie.

3:1 Świetny gem w wykonaniu Krakowianki! Polka obejmuje znaczącą przewagę.

2:1 Agnieszka zrehabilitowała się. Tym razem to Krakowianka zdominowała gema.

1:1 Tym razem to Belgijka grała lepiej. Wygrywa gema na sucho.

1:0 Pierwszego gema na swoim koncie zapisuje 26-letnia Polka. Musimy przyznać uczciwie, że rywalka Agnieszki dzielnie walczyła. Brawa należą się obu tenisistkom!

21:00 Mecz czas zacząć! Życzymy powodzenia Agnieszce!

20:50 Mecz Agnieszki Radwańskiej miał rozpocząć się o godzinie 20:15. Jednak spotkanie pomiędzy Flipkens, a Niculescu przedłużył się i nasza reprezentantka wyjdzie na kort o 21.

ZAPOWIEDŹ MECZU

Agnieszka Radwańska w pojedynku z Belgijką Yaniną Wickmayer podczas meczu turnieju w Katowicach / Fot. CC 2.Apetyty polskich kibiców ponownie wzrosły, po zwycięstwie sprzed dwóch dni. Polka znowu pokazała, że ma ogromny potencjał. Agnieszka miała na swoim koncie aż 8 asów oraz wielokrotnie zagrywała skróty. Radwańska chce zrobić wszystko, by jej tenis był na jeszcze wyższym poziomie. Właśnie dlatego Krakowianka współpracuje od tego roku z byłą tenisistką - Martiną Navratilovą. - Cały świat się rozwija i Agnieszka też musi udoskonalać swój tenis - mówi Dawid Celt.
Dzisiaj starsza z sióstr Radwańskich teoretycznie powinna mieć łatwiej, niż we wtorek. Jej rywalką będzie 112. w rankingu - An-Sophie Mestach. Belgijka na arenach międzynarodowych nie osiągała spektakularnych sukcesów. Najlepiej prezentowała się w turniejach rangi ITF.
Początek spotkania około godziny 20:15.