WTA Katowice Open: Agnieszka Radwańska zagra w półfinale!

Agnieszka Radwańska zdecydowanie pokonała Czeszkę Klarę Koukalovą. Mecz trwał zaledwie godzinę i zakończył się wynikiem: 6:1, 6:1. W półfinale na krakowiankę czeka bardziej wymagająca rywalka – Camila Giorgi.

/ Fot. CC 2.Radwańska spotkanie z 85. w rankingu Koukalovą rozpoczęła bardzo spokojnie, ale już w pierwszym minutach widać było wyraźną przewagę Polki. Czeszka bardzo często wyrzucała piłkę na aut lub trafiała w siatkę – pokazując wyraźnie, że nie jest zadowolona z przebiegu meczu. Klara jest znana nie z efektownych zagrań na korcie, a częstych pretensji i niezadowolenia.

Jedynym fragmentem meczu w 1/8 finału w Katowicach, w którym Koukalova zaczęła walczyć był czwarty gem w pierwszym secie. Ta część gry liczyła aż 24 punkty – decydujące zdobyła Czeszka i zapisała jedynego na swoim koncie gema w pierwszej partii spotkania. Kolejne punkty z łatwością zdobywała 26-letnia Polka. Tym samym Krakowianka mogła zapisać na swoim koncie triumf w pierwszym secie.

W drugiej partii meczu Koukalova tylko na początku była w stanie nawiązać walkę. Od stanu 1:1 Agnieszka Radwańska zaczęła zdecydowanie dominować na korcie i nie pozwoliła rywalce dojść do głosu.

Radwańska zwyciężyła po zaledwie 58 minutach gry. Można stwierdzić, że dzisiejszy pojedynek był bardziej treningiem, niż zaciętym pojedynkiem.

Rywalką Agnieszki w półfinale będzie Włoszka – Camila Giorgi. Zapewne będzie to najbardziej wymagająca rywalka Radwańskiej w tegorocznej edycji turnieju w Katowicach. Polka i Włoszka grały ze sobą dotychczas tylko raz – 3 lata temu podczas Wimbledonu. Wówczas lepsza okazała się Krakowianka.