WTA Kopenhaga. Urszula Radwańska przegrała z Caroline Wozniacki

W halowym turnieju WTA Tour na twardych kortach w Kopenhadze (pula nagród 220 tys. dolarów), Urszula Radwańska w pierwszym secie przy stanie 5:2 miała piłki setowe. Nie potrafiła wykorzystać szans. Przegrała mecz pierwszej rundy z Caroline Wozniacki 6:7 (4), 2:6.

/ Fot. EPA/TORKIL ADSERSENUrszula Radwańska (93, WTA) bardzo dobrze sprawowała się w pierwszej partii. Już w trzecim gemie przełamała Dunkę polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki (6,WTA). Zwycięsko kończyła akcje przy siatce, rozrzucała Dunkę po korcie, posyłała długie, niewygodne piłki i kończyła z beckhendu po linii.

W siódmym gemie Polka doprowadziła do drugiego przełamania. Miała wymarzoną sytuację 5:2 i serwis. Pozostało tylko domknąć pierwszego seta. Pierwszą szansę Polka dostała przy stanie 40:15. Niestety oddała Dunce dwa gemy doprowadzając do równowagi. Walczyła jeszcze o zdobycie pierwszej partii, ale nie zdołała. Wozniacki przełamała Radwańską, a potem wyrównała na 5:5. Panie wygrały swoje podanie i doprowadziły do tie-breaka. Tu zdecydowanie lepsza okazała się światowa "szóstka" pozwalając na zdobycie rywalce tylko 4 punktów.

Drugi set rozpoczął się od wygranych zawodniczek returnujących. Jednakże od trzeciego gema mecz stał się zdecydowanie jednostronny. Młodsza siostra Agnieszki popełniała za dużo niewymuszonych błędów, aby móc zmienić oblicze tego pojedynku. Caroline Wozniacki nie zwiodła swojej publiczności. Dość szybko wygrała drugą partię do 2.

Szkoda, że Ula nie wykorzystała swojej szansy w pierwszym secie. Może wtedy gra potoczyłaby się inaczej. Prezentuje bardzo dobry tenis, ale jeszcze ma duże braki przy ważnych piłkach meczowych. Stres, blokada przed wygraną, zdenerwowanie? Na pewno chodzi o stronę psychiczną zawodniczki.
Caroline Wozniacki w drugiej rundzie zmierzy się z kwalifikantkę Anną Chakvetadze z Rosji albo Francuzką Pauline Parmentier. Dunka wygrała turniej w Kopenhadze w 2010 i 2011 roku. C.Wozniacki-U.Radwańska 7:6 (4), 6:2