WTA Linz: Jans i Rosolska w finale, Radwańska w półfinale

Klaudia Jans i Alicja Rosolska awansowały wczoraj do finału turnieju deblowego w austriackim Linzu. Zwycięstwo w piątek odniosła także Agnieszka Radwańska, zapewniając sobie miejsce w półfinale, po zaciętym spotkaniu z Czeszką Lucie Safarovą.

Klaudia Jans (P) i Alicja Rosolska (L) / Fot. PAPOba mecze z udziałem Polek miały dramatyczny przebieg. Jans i Rosolska rozstawione w imprezie z numerem drugim potrzebowały blisko dwóch godzin, aby pokonać turniejową trójkę - czeski duet - Hlavackova/Hradecka. Ostatecznie Polki triumfowały w super tie-breaku trzeciego seta 10-8. O wygraną w turnieju Polki zagrają ze zwyciężczyniami meczu Groenefeld/Srebotnik - Shaughnessy/Vinci.

Nie zawiodła również, wciąż walcząca o udział w kończącym sezon turnieju w Katarze Agnieszka Radwańska. Polka po wyrównanym spotkaniu ostatecznie przechyliła szalę na swoją korzyść w tie-breaku drugiego seta, którego wygrała 11-9. Mimo, iż Agnieszka podkreślała w ostatnich wywiadach znaczne zmęczenie długim sezonem i coraz większy brak sił, w meczu z Safarovą zaprezentowała się najlepiej z dotychczasowych występów w Linzu. Oby tak do końca.
W półfinale Polka zmierzy się z kolejną Czeszką Petrą Kvitovą.