102882 miejsce

WTA Madryt. Radwańska w półfinale! Znowu zagra z Azarenką

W turnieju WTA w Madrycie, Agnieszka Radwańska (numer 3 WTA) pokonała w ćwierćfinale Amerykankę Varvarę Lepchenko (numer 77 WTA) w dwóch setach 6:4, 6:4. W półfinale Polka spotka się z największą "przeszkodą" w tym sezonie - Victorią Azarenką.

Sonda

Czy Agnieszka Radwańska wreszcie wygra z Azarenką?

Agnieszka Radwańska w akcji / Fot. EPA/JUAN CARLOS HIDALGOW meczu ćwierćfinałowym turnieju WTA w Madrycie, Agnieszka Radwańska walczyła z leworęczną tenisistką z USA, Varvarą Lepchenko. Bilans zawodniczek przed spotkaniem wynosił 2-0 dla Agnieszki. Teraz 3-0.

W pierwszym secie nasza tenisistka przełamała rywalkę w szóstym gemie.
Natomiast w siódmym, Polka z wielkim trudem utrzymała serwis (obroniła trzy break pointy i ostatecznie doprowadziła do stanu 5:2). Przy wyniku 5:3 i serwisie Radwańskiej, nasza zawodniczka oddała gema przeciwniczce. Lepchenko nie wykorzystała szansy. Wyrzucała piłki za linię końcową lub trafiała w siatkę. Skorzystała na tym polska zawodniczka. Pierwszy set zakończył się na jej korzyść 6:4.

Druga partia to również przełamania i "odłamania". Decydujący był czwarty gem, kiedy to Agnieszka miała wiele okazji do wyrównania wyniku (po przegranym trzecim gemie) i na szczęście wykorzystała jedną z nich, ale dopiero za ósmym razem. Po tym długim i wyczerpującym gemie Lepchenko przegrała po kolei trzy gemy. Końcówka drugiego seta to powtórka pierwszego. Przy 5:3 i swoim serwisie, Agnieszka przegrała gema. Wygrała go dopiero przy serwisie Amerykanki. W tym pojedynku Radwańska odnotowała 12 niewymuszonych błędów, Lepchenko 34.

W jutrzejszym półfinale Agnieszka Radwańska spotka się z Victorią Azarenką. Będzie to ich 6. spotkanie w tym sezonie. Wszystkie pojedynki wygrała liderka kobiecego rankingu. W drugim półfinale na pewno zobaczymy Serenę Williams. A jej rywalką będzie, albo Australijka Samantha Stosur, albo Czeszka Lucie Hradecka.