WTA Miami. Radwańska zagra mecz prawdy z Venus Williams

W Miami na turnieju WTA rangi Premier I Agnieszka Radwańska w meczu ćwierćfinałowym zmierzy się z Venus Williams. Aktualnie w rankingu WTA Amerykanka jest na pozycji 134., Polka na 4.

/ Fot. EPA/PAUL BUCKW tym roku Radwańska wygrała turniej w Dubaju i awansowała na 4. (najwyższą w karierze) pozycję rankingu WTA. Cztery przegrane mecze w tym sezonie odnotowała tylko z jedną zawodniczką - liderką rankingu - Victorią Azarenką. Dzisiejszy pojedynek dla Polki jest wielkim sprawdzianem. Gdy wygra, pokaże tym samym, że zasłużenie jest tak wysoko w rankingu, ale gdy przegra maruderzy ponowią dyskusję nad jej problemem wygrywania z silniejszymi zawodniczkami. Wróćmy jednak do turnieju w Miami i spójrzmy, co wskazują statystyki.

Oto droga do ćwierćfinału jaką musiały przejść obie zawodniczki:
Agnieszka (3 godz.16 min):
- pierwsza runda - los wolny,
- druga runda-kwalifikanta Madison Keys - 6:1, 6:1- godzina i dwie minuty
- trzecia runda – Silvia Soler-Espinosa - 6:1, 6:2- godzina i sześć minut
- czwarta runda- z „dziką kartą” Garbine Muguruza Blanco - 6:3, 6:2- godzina i osiem minut.
Venus (8 godz. 11 min):
- pierwsza runda - Kimiko Date - Krumm -6:0, 6:3- godzina i siedemnaście minut
- druga runda- Petra Kvitova- 6:4, 4:6, 6:0 - dwie godziny osiemnaście minut
- trzecia runda - Aleksandra Wozniak - 4:6, 6:4,7:6(5)- dwie godziny pięćdziesiąt trzy minuty
- czwarta runda - Ana Ivanovic - 6:7(4), 6:2, 6:2 - dwie godziny dwadzieścia trzy minuty.

Więcej czasu na korcie spędziła Amerykanka, o prawie pięć godzin dłużej, niż Polka. Wygrywała bowiem pojedynki w trzech setach z utytułowanymi rywalkami. Krakowianka natomiast pokonywała zawodniczki z pierwszej, drugiej setki. Ponadto, uwzględniając wiek Amerykanki (Venus jest o 9 lat starsza od Agnieszki) i rzadsze pojawianie się na korcie z powodu kontuzji czy choroby, wszystko przemawia na korzyść Radwańskiej. Jest mniej zmęczona, młodsza, bardziej ograna i wyżej w rankingu o 130 miejsc.