1241 miejsce

WTA New Haven. Radwańska w półfinale!

Agnieszka Radwańska zagrała dobry ćwierćfinał w New Haven i awansowała do półfinału. Polka pokonała Kristen Flipkens 6:1, 6:4.

/ Fot. Christopher JohnsonPierwszy set był bardzo krótki - trwał zaledwie 30 minut. Agnieszka Radwańska grała bardzo konsekwentnie i zachowała koncentrację do końca. Rywalka zdołała wygrać zaledwie jednego gema przy serwisie krakowianki. Druga partia ćwierćfinałowego spotkania była wyrównana - bardzo długo na tablicy wyników utrzymywał się remis. Kluczowym momentem był stan 4:4 - wówczas Aga wygrała gema na 5:4, potem Belgijka znowu była bliska zrównania wyniku, ale Radwańska odparła ataki.

Obecna forma Agnieszki Radwańskiej tym bardziej cieszy - w poniedziałek rozpocznie się wielkoszlemowy US Open. W New Haven Polka rozgrywa mecze na wysokim poziomie - w półfinale jednak przeciwniczka wyjątkowo niewygodna - Petra Kvitova. Czeszka mierzyła się z reprezentantką Polski 10 razy, z czego wygrała aż 6. Mecz rozpocznie się około godziny 1:00 w nocy z piątku na sobotę.