WTA Paryż: Radwańska wraca do formy

Agnieszka Radwańska awansowała do ćwierćfinału turnieju z cyklu WTA Tour w Paryżu (z pulą nagród 700 tys. dol.). W meczu drugiej rundy Polka pokonała 6:7, 6:4, 6:2 Rosjankę Alisę Klejbanową.

Agnieszka Radwańska / Fot. PAPW pierwszej partii, jak to często w spotkaniach kobiecych bywa, wielokrotnie zmieniały się nastroje obserwatorów tego meczu. Polka prowadziła 3:1, później przegrała kolejne trzy gemy, po wyjściu na prowadzenie 5:4, znowu oddała kolejne dwa gemy i o sukcesie w pierwszym secie decydował tie-break. W tej decydującej rozgrywce lepsza okazała się Klejbanowa, która wygrała 7:5.

Drugiego seta Radwańska rozpoczęła fatalnie, bo szybko na tablicy wyników pojawiło się 3:0 dla Rosjanki. Kolejne kilka gemów stały się jednak przełomowe dla dalszych losów spotkania. Walcząca Radwańska, wygrała kolejnych pięć gemów z rzędu, by ostatecznie triumfować w tym secie 6:4.

W trzecim secie, Klejbanowa nie była już w stanie nawiązać skutecznej walki z rozstawioną z nr 4 w tej imprezie Polką i pewnie decydującego seta wygrała Radwańska, by ostatecznie triumfować w całym spotkaniu.

Zwycięstwo Radwańskiej odniesione po 2,5-godzinnej walce, z Rosjanką będącą w dobrej formie (w Australian Open Klejbanowa wyeliminowała byłą liderkę światowego rankingu Anę Ivanovic i doszła do czwartej rundy), pokazuje, że forma Polki rośnie i słabe występy na początku roku to był prawdopodobnie tylko wypadek przy pracy.

W ćwierćfinale paryskiej imprezy Agnieszka Radwańska zmierzy się ze zwyciężczynią spotkania pomiędzy Francuzką Amelie Mauresmo a Rumunką Moniką Niculescu.