3713 miejsce

WTA Rogers Cup Toronto: Agnieszka Radwańska w ćwierćfinale

Na korcie w Toronto nasza Isia pokonała Amerykankę Sloane Stephens, tym samym awansując do ćwierćfinału turnieju.

/ Fot. .W trzeciej rundzie turnieju Polka Agnieszka Radwańska zagrała dziś z Amerykanką Sloane Stephens.
Mecz rozpoczęła w swoim stylu, odważnie i pewnie wygrywając pierwszego seta 6-1. W drugim jednak po konsultacji z trenerem Amerykanka zdecydowanie poprawiła swoją grę i już na początku dwukrotnie przełamała Polkę. Agnieszka miała szansę na przełamanie w czwartym gemie. Prowadziła już 30-0, ale rywalka odrobiła straty i ostatecznie wygrała gema. Przy stanie 4-1 i serwisie Polki doszło do bardzo wyrównanej walki na przewagi. Dwukrotnie szansę na przełamanie miała Amerykanka, ale Agnieszka walczyła do końca, doprowadzając do zwycięstwa w tym gemie.

To był decydujący moment. Polka odzyskała swój rytm gry i w kolejnym gemie przełamała rywalkę wygrywając do zera. Było już 4-3! Ósmy gem to pewna wygrana Agnieszki Radwańskiej i tym samym doprowadziła do wyrównania, stwarzając sobie szansę na zwycięstwo w dwóch setach.

Oczywiście, czwarta aktualnie rakieta świata wykorzystała szansę, doprowadzając do tiebreaka. Tutaj już nie dała żadnych szans niżej notowanej rywalce wygrywając 7-2 i ostatecznie 2-0 w setach.

Polka, zwyciężając w tym meczu, została pierwszą ćwierćfinalistką turnieju.