WTA Rzym: Polki za burtą

Agnieszka Radwańska nie sprostała tenisowym umiejętnościom Czeszki Lucii Safarovej przegrywając w turnieju Internazionali BNL d"Italia 6:1, 3:6, 6:7 (1:7). Z rywalizacji w Rzymie odpadła także Alicja Rosolska.

/ Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Agnieszka_Radwa%C5%84ska_at_the_2009_US_Open_02.jpgRadwańska rozpoczęła pojedynek od wygrania pierwszego seta 6:1. Nic nie zwiastowało faktu, że Polka może przegrać to spotkanie. A jednak. Druga odsłona była nieco bardziej wyrównana. Kiedy na tablicy pojawił się wynik 3:3, Radwańska "przespała" trzy kolejne gemy. Skutkiem tego druga partia padła łupem Czeszki 6:3.

O rozstrzygnięciu meczu dającego prawo udziału w ćwierćfinale turnieju w Rzymie musiał zatem przesądzić trzeci set. W nim rywalizacja toczyła się według zasady "punkt za punkt". O ostatecznym wyniku musiał zdecydować tie-break. Wojnę psychologiczną w tenisowej dogrywce wygrała Czeszka zwyciężając 7:1. Lucie Safarova awansowała tym samym do kolejnej rundy turnieju. A tam czeka już na nią Hiszpanka Maria Jose Martinez Sanchez (która pokonała kontuzjowaną Carolinę Woźniacki 6:4, 6:2).

Z dalszym udziałem w turnieju pożegnała się także deblistka Alicja Rosolska, występująca w parze z Jarosławą Szwedową (Kazachstan). W ćwierćfinale uległy one deblowi Lisa Raymond/ Rennae Stubbs 6:2, 1:6, 5-10. W rzymskim turnieju w grze pozostał jeszcze polsko-rosyjski debel Klaudia Jans/ Wiera Duszewina. O awans do ćwierćfinału powalczą z Czeszką Kvetoslavą Peschke i Słowenką Katariną Srebotnik.