WTA Rzym. Radwańska po raz czwarty przegrała z Cetkovską!

Agnieszka Radwańska (3 WTA) w drugiej rundzie turnieju WTA na kortach ziemnych w Rzymie przegrała z Czeszką Petrą Cetkovską (28 WTA). Ranking zawodniczek nie grał roli. I tym razem lepsza okazała się niżej notowana tenisistka z Czech.

/ Fot. EPA/JUAN CARLOSZła passa Agnieszki Radwańskiej zaczęła się już w czasach juniorskich w 2005 roku w turnieju ITF w Gdyni. Agnieszka przegrała w finale 3:6, 4:6. Później spotkały się dopiero w 2011 roku. Niestety, spotkania te skończyły się porażką naszej tenisistki, kolejno na Wimbledonie 6:3, 6:7(5),4:6 i w New Haven 4:6, 7:5, 3:6.

Niestety, Agnieszka Radwańska nie wyciągnęła wniosków z poprzednich meczów. Co było zatem kluczem Cetkovskiej w walce z Polką? Przede wszystkim znakomita gra przy siatce, w dobrych momentach grane drop-shoty, świetna precyzja w uderzeniach. Znana z finezyjnej gry Polka z kretesem przegrywała jakiekolwiek akcje wolejowo-skrótowe. Cetkovska przewidywała zagrania Radwańskiej i w jednej sekundzie znajdywała się tam, gdzie powinna, odgrywając piłki z jeszcze większym sprytem niż Agnieszka. Jakie było rozwiązanie? Krakowianka je znalazła. To długie, regularnie grane piłki,
których Czeszka po prostu nie wytrzymuje. To jednak nie wystarczyło, aby wygrać spotkanie drugiej rundy.

Był to męczący i zacięty mecz (2 godziny i 26 minut). Prawie każdego swojego gema serwisowego Polka wyrywała Czeszce z gardła, co bardzo zniechęcało ją do dalszej walki.

W pierwszym secie Cetkovska przełamała Radwańską już w trzecim gemie. Polka dość szybko wróciła do gry i wyrównała na po 3:3. Nie miało to większego znaczenia, gdyż returnująca, a była nią Cetkovska, zdobyła gema. Rywalka naszej zawodniczki nie oddała już tej przewagi. I tym sposobem Polka przegrała do 4.