WTA Rzym: sensacyjne zwycięstwo Sanchez

Po emocjonującym i bardzo wyrównanym pojedynku finał turnieju w Rzymie (z pulą nagród 2 mln dolarów) wygrała Maria Jose Martinez Sanchez. Hiszpanka w dwóch setach pokonała Jelenę Jankovic.

Maria Jose Martinez Sanchez / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Mar%C3%ADa_Jos%C3%A9_Mart%C3%ADnez_S%C3%A1nchez_at_the_2009_Wimbledon_Championships_01.jpgSpotkanie było niezwykle zacięte. O losach pierwszej odsłony musiał zadecydować tie-break. I tu także obie panie nie dawały za wygraną. Jednak silniejszą psychiką wykazała się Hiszpanka wygrywając 7:6 (7:5).

Nawet na moment przegrana pierwszego seta nie zbiła z tropu Jankovic. Serbka walczyła do ostatnich sił. Mimo to druga partia także padła łupem Marii Jose Martinez Sanchez, która wygrała 7:5. Sklasyfikowana na 26. miejscu w rankingu WTA Hiszpanka udowodniła tym samym, że w turnieju na Foro Italico nie ma na nią mocnych.

W tym spotkaniu to Serbka była faworytką, która w poprzednich rundach wyeliminowała m.in. Venus i Serenę Williams. Choć droga do finału jej rywalki - Martinez Sanchez wcale nie była usłana różami. Hiszpanka wygrała między innymi z rozstawioną z numerem drugim Karoliną Woźniacki czy byłą liderką rankingu WTA Aną Ivanovic. To trzeci triumf Marii Jose Martinez Sanchez w imprezach z cyklu WTA.

W grze deblowej równych sobie nie miały G. Dulko/ F. Pennetta wygrywając nad N. Llagostera Vives/ M. J. Martinez 6:4, 6:2.