168913 miejsce

WTA Stambuł : Radwańska w finale!

Agnieszka Radwańska pokonała w meczu półfinałowym Bułgarkę Tsvetanę Pironkową 7:6(7:1), 3:6, 6:1. Spotkanie było bardzo emocjonujące i zakończyło się dla naszej zawodniczki "happy endem".

Agnieszka Radwańska / Fot. Sławek, Wikimedia CommonsAwans rozstawionej z numerem drugim "Isi" do finału turnieju w Stambule bardzo cieszy. To ważny sukces w kontekście zbliżającego się wielkimi krokami paryskiego Rolanda Garrosa.

W pierwszej partii Agnieszka nie mogła sobie poradzić ze świetnie grającą Bułgarką. Kiedy dwa razy wygrywała gemy przy serwisie Pironkowej, ta bardzo szybko odrabiała straty. Kiedy w końcu doszło do tiebreaka, Polka pokazała wielką klasę i rozbiła Tsvetanę pozwalając jej na zdobycie tylko jednego punktu.

Wydawało się, że tak zdecydowanie wygrany tiebreak wzmocni psychikę Isi i pozwoli jej na rozstrzygnięcie tego meczu w dwóch setach. Jednak nic bardziej mylnego. Pironkowa już na początku seta objęła prowadzenie 4:0. W kolejnych gemach przy serwisie Radwańskiej wygrywała Pironkowa, a przy serwisach Bułgarki - Polka. Nie udało się więc krakowiance uratować tego seta. Bułgarka wygrała 6:3.

Trzecia partia to znów świetna postawa naszej utalentowanej zawodniczki.
Błyskawicznie osiągnęła dużą przewagę, wygrała dwa gemy przy serwisie Pironkowej. Po zaledwie 20 minutach prowadziła już 5:0. To była naprawdę "Super Isia". Radwańska w tym secie oddała Bułgarce tylko jednego gema, wygrała decydującego seta 6:1 i w konsekwencji cały mecz.

Nazwisko rywalki, z którą Polka zagra w finale poznamy po meczu pomiędzy Rosjanką, Eleną Dementiewą a Agzkul Ammamuradową z Uzbekistanu.