5338 miejsce

WTA Stuttgart. Półfinał dla Agnieszki Radwańskiej!

Z turnieju WTA Porsche Tennis Grand Prix w Stuttgarcie (pula nagród 740 tys. dolarów) odpadła ubiegłoroczna triumfatorka French Open - Chinka Na Li (8,WTA). W ćwierćfinale nie dała rady polskiej zawodniczce Agnieszce Radwańskiej (4,WTA).

/ Fot. EPA/MARIJAN MURATW pierwszym secie Polka nie utrzymała przełamania i nie wykorzystała szansy na przełamanie (w siódmym gemie przy serwisie rywalki prowadziła 40:0). Nerwowa, popełniała wiele niewymuszonych błędów, pierwszy serwis był niecelny (skuteczność 50 proc.), a skróty nie przechodziły na stronę Chinki.

Agresywna Na Li świetnie operowała beckhandem i forehandem po linii. Do tego dobry serwis (skuteczność 80 proc.) pozwalał jej wypracować korzystne akcje, które kończyły się punktem. Tym sposobem ósma tenisistka na świecie wygrała pierwszą partię do trzech.

W drugim secie mogliśmy oglądać pełną metamorfozę Krakowianki.
Poprawiła pierwsze podanie, stała się bardziej aktywna. Co prawdWa Chinka przełamała serwis Radwańskiej, ale Polka szybko odpłaciła się Chince dwukrotnie tym samym. Agnieszka wygrała seta do dwóch.

W decydującej partii nasza zawodniczka utrzymała formę z drugiego seta. Dobrze returnowała i wymuszała błędy na rywalce. Postawiła "kropkę nad i" przełamując Na Li i do końca seta wygrywając swoje gemy serwisowe. Mecz trwał prawie 2 godziny.

Polka w półfinale zmierzy się albo z Niemką Moną Barthel, albo Białorusinką Victorią Azarenką, z którą czterokrotnie przegrała w tym sezonie.

Agnieszka Radwańska-Na Li 3:6, 6:2, 6:3