146064 miejsce

WTA Toronto: Radwańska w II rundzie

Agnieszka Radwańska awansowała do drugiej rundy turnieju WTA w Toronto. Polka pokonała Hiszpankę Carlę Suarez Navarro 6:3, 6:3.

Agnieszka Radwańska / Fot. PAPW trwającym ponad półtorej godziny meczu, rozstawiona z numerem 14. Polka pewnie pokonała gorzej grająca tego dnia Navarro.

Pierwszy set to dobra gra Hiszpanki do stanu 3:1. Potem jednak górą była Polka, która wygrała pięć gemów z rzędu i ostatecznie to właśnie ona triumfowała w pierwszym secie. Drugi set również bardzo dobrze rozpoczął się dla naszej zawodniczki. Już w trzecim gemie, Polka przełamała serwis rywalki. Około 15-minutowa przerwa, uśpiła nieco Radwańską. W następnym gemie serwisowym Polki, Navarro miała już trzy break pointy i była bliska przełamania serwisu naszej reprezentantki. Agnieszka wybrnęła jednak z tej sytuacji i w spotkaniu prowadziła już 3:1. Następne dwa gemy padły łupem Suarez. Potem jednak Radwańska dwukrotnie przełamała serwis rywalki i zwyciężyła drugiego seta 6:3.

W drugiej rundzie, rywalką Polki będzie Agnes Szavay. 21-letnia Węgierka wygrała w pierwszym meczu z zawodniczką gospodarzy - Valerie Tetreault 6:2, 6:4.

Turniej w Toronto to zawody rangi Tour Event z pulą nagród w wysokości 2 milionów dolarów. Radwańska bierze w nim udział po raz pierwszy.