WTA w Doha: Finał dla sióstr Williams

Dwie siostry Williams zagrają w finale prestiżowego turnieju Masters Championships w Doha. Pula nagród wynosi 4,5 mln dolarów. To już kolejny raz, kiedy Amerykanki wystąpią w finale imprezy kończącej sezon.

W drodze do finału nieoficjalnych mistrzostw świata w tenisie, Serena Williams (WTA nr 2) pokonała kontuzjowaną Dunkę polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki (WTA nr 4) 6-4, 0-1 (krecz Wozniackiej). Z kolei rozstawiona z numerem siódmym Venus Williams po dobrym spotkaniu pokonała Serbkę Jelenę Janković (WTA nr 8) 5-7, 6-3, 6-4. Siostry Williams spotkały się już w fazie grupowej katarskiego turnieju, wówczas lepsza okazała się Serena.

W turnieju wystąpiła Agnieszka Radwańska, która zastępując kontuzjowaną Rosjankę Wierę Zwonariewą wygrała mecz z wyżej notowaną Victorią Azarenką, tym samym eliminując Białorusinkę w walce o półfinał. Polka nie miała jednak szans na dalszy udział w turnieju, z powodu małej ilości rozegranych spotkań.