26528 miejsce

WTA w Eastbourne: słaby występ Radwańskiej

Najlepsza polska tenisistka, Agnieszka Radwańska przegrała w pierwszej rundzie turnieju na trawiastych kortach w Eastbourne (z pulą nagród 600 tys. dolarów). Polka w dwóch setach uległa Wiktorii Azarence 6:7 (2-7), 1:6.

/ Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Agnieszka_Radwanska_at_the_2008_US_Open.jpg&filetimestamp=20081231212229Partia otwarcia lepiej rozpoczęła sklasyfikowana na 15. miejscu w rankingu WTA Tour Białorusinka. Po przełamaniu rywalki i wygraniu własnego podania Azarenka objęła prowadzenie 2:0. Zatem pierwsze minuty spotkania okazały się swoistym zimnym prysznicem dla podopiecznej Roberta Radwańskiego.

Po niezbyt udanym początku popularna "Isia" zdołała wygrać kolejne dwa gemy, co pozwoliło jej na doprowadzenie wyniku do stanu 2:2. Dalsza rywalizacja to wyrównana gra z obu stron. Dość powiedzieć, że o losach tej odsłony musiał zadecydować tie- break. Psychologiczną wojnę nerwów wygrała Azarenka wygrywając 7-2.

W drugim secie polska tenisistka całkowicie opadła z sił. Brak motywacji i fatalne błędy Radwańskiej sprawiły, że partia padła łupem Azarenki 6:1. Mecz trwał godzinę i 30 minut.
Dla "Isi" była to ostatnia okazja do sprawdzenia formy przed zbliżającym się wielkoszlemowym Wimbledonem, najstarszym i najbardziej prestiżowym turniejem tenisowym na świecie.

Z angielskim turniejem pożegnała się także Karolina Woźniacka. Dunkę pokonała francuska tenisistka o irańskich korzeniach - Aravane Rezai wygrywając 6:4, 1:6, 6:3. Kolejną niespodzianką był słaby występ zwyciężczyni tegorocznego French Open- Francesci Schiavone. Włoska zawodniczka nie sprostała umiejętnościom Sorany Cirstei przegrywając 5:7, 3:6.

W dalszej fazie rozgrywek zobaczymy za to: Rosjankę Nadię Petrovą (wygrana z Chorwatką Karoliną Sprem 2:6, 7:5, 7:6), Belgijkę Kim Clijsters (zwycięstwo z rodaczką Yaniną Wickmayer 6:1, 6:1) oraz Chinkę Jie Zheng (z Izraelką Shahar Peer 1:6, 6:1, 6:3).