116959 miejsce

WTA w Indian Wells. Caroline Wozniacki w finale!

Caroline Wozniacki (nr 1) w półfinale pokonała powracającą po kontuzji Marię Sharapovą 6:1/ 6:2. W finale zmierzy się z Marion Bartoli (nr 17).

BNP Paribas Open rozgrywany jest w miasteczku Inadian Wells w Kalifornii. Jest to prestiżowy turniej z kategorii Premier Mandatory, na kortach twardych, z pulą nagród - 4.500 mln. dolarów.

W drodze do finału Caroline Wozniacki bez większych przeszkód pokonywała rywalki.
Rozgrywki rozpoczęła od drugiej rundy (w pierwszej rundzie miała wolny los), w której łatwo wygrała z Sloane Stephenson 6:2/6:3. Amerykanka (nr 182) wzięła udział w turnieju tylko dzięki „dzikiej karcie”.

Podobnie było w trzeciej rundzie, w której nie dała szans Hiszpance Marii Jose Sanchez Martinez (nr 29), kończąc mecz w dwóch setach 6:1/6:3. Jedynie w czwartej rundzie trudności sprawiła jej Rosjanka Alisa Kleybanowva (nr 24). Dunka przegrała pierwszego seta 2:6. Jednak szybko się zmobilizowała i poprawiła swój wynik, wygrywając spotkanie 2:6/6:3/6:1.

W ćwierćfinale z powodu kontuzji Białorusinki Victorii Azarenki (nr 9) zakończyła mecz po trzech gemach w pierwszym secie, przy stanie 3:0. W półfinale spotkała się z Rosjanką Marią Sharapovą (nr 18) wygrywając pojedynek - 6:1/6:2.

W finale, rywalką liderki rankingu WTA będzie Marion Bartoli. Jest ona największą niespodzianką turnieju. Nikt nie spodziewał się, że Francuska zajdzie tak daleko. Tym bardziej, że na swej drodze spotkała Clijsters, świetnie grającą Ivanovic i Wickmayer. Trzeba przyznać, że miała też sporo szczęścia.

Zawodniczka grająca oburącz forhend i bekhend szła jak burza. Pomimo, że popełniała niemało podwójnych błędów serwisowych, prezentowała tenis na wysokim poziomie.

Droga Marion Bartoli do finału:

I runda - wolny los
II runda - wygrana z kwalifikantką Monicą Niculescu z Rumunii (nr 65) 2:6/6:3/6:2