WTA w Madrycie. Widowiskowy triumf Agnieszki Radwańskiej nad Swietłaną Kuzniecową

Zacięty bój, fantastyczne widowisko i awans do 1/8 finału Agnieszki Radwańskiej w Madrycie. Krakowianka wygrała ze Swietłaną Kuzniecową 6:3, 4:6, 7:6 (8-6).

/ Fot. EPA/ZIPIPolka bardzo dobrze zaczęła spotkanie od wygranej 6:3 w pierwszym secie. Kuzniecowa nie poddała się bez walki, w kolejnej partii przełamała "Isię" i rozstrzygnęła ją na swoją korzyść (6:3). Trzeci set rozpoczął się od pewnej wygranej Swietłany, 29-latka grała tak dobrze, że w pewnym momencie prowadziła 5:2 i wydawało się, iż zmierza po pewną wygraną. Agnieszka jednak szybko przypomniała wszystkim dlaczego jest trzecią "rakietą" świata i w ekspresowym tempie zaczęła odrabiać straty. Polka doprowadziła do tie-breaka, który był pięknym widowiskiem dla fanów tenisa i zakończył się fantastyczną wygraną Agnieszki 8:6, która musiała obronić trzy piłki meczowe.

Dzisiejszym triumfem Radwańska przerwała złą passę, 6 przegranych z rzędu meczy z Swietłaną Kuzniecową.

W następnym spotkaniu "Isia" zagra z Włoszką Robertą Vinci, która w drodze do 1/8 finału pokonała Caroline Wozniacki.