105174 miejsce

WTA w Miami. Agnieszka Radwańska w finale! Nie dała szans Bartoli

Agnieszka Radwańska wygrała półfinał z Francuzką Marion Bartoli 6:4, 6:2 i awansowała do finału turnieju WTA w Miami. Tam zmierzy się z Rosjanką Marią Sharapovą.

Sonda

Kto wygra finał WTA w Miami?

/ Fot. PAP/EPA/RHONA WISEPolska zawodniczka pokonała Marion Bartoli w godzinę i czterdzieści pięć minut. Francuzka w końcówce pierwszego seta skorzystała z przerwy medycznej. Nie zdekoncentrowało to naszej zawodniczki. Bartoli wróciła z szatni z bandażem na udzie, a Agnieszka spokojnie dokończyła pierwszą partię wygrywając 6:4.

W drugim secie Radwańska zmuszała rywalkę do zrywów do siatki, rozrzucała po korcie wykorzystując kontuzję rywalki. Nagle przy stanie 4:2 na korcie wysiadło światło (mecz rozgrywany był w sesji wieczornej). Awaria trwała dwadzieścia minut.

Kolejna przerwa również nie wpłynęła na poziom koncentracji i poziomu gry Polki. Do końca seta to właśnie ona zdobywała gemy. Marion Bartoli popełniła pięć niewymuszonych błędów, a skuteczność pierwszego serwisu wynosiła 56 proc., przy 73 proc. Radwańskiej.

Radwańska - Bartoli 6:4, 6:2

Agnieszka Radwańska, turniejowa piątka, zmierzy się w finale z Marią Sharapovą (2). Bilans spotkań jest dla Polki niekorzystny 1-7. Na pewno nasza zawodniczka może liczyć na niewymuszone błędy ze strony Rosjanki czy nierówną grę, ale (jak się przekonała Caroline Wozniacki w półfinale) nie może z nią grać pasywnie. Co prawda w pojedynku z Dunką, Sharapova odnotowała 46 niewymuszonych błędów, ale przy 50 wygranych piłkach! Z kolei Wozniacki, grając bezpiecznie, popełniła 27 niewymuszonych błędów, przy 15 bezpośrednio wygranych.

Sharapova - Wozniacki 4:6, 6:2, 6:4