15156 miejsce

WTA w Miami: Pewne zwycięstwo Agnieszki Radwańskiej!

Agnieszka Radwańska w czwartek pokonała Alize Cornet 6:0, 6:1 w drugiej rundzie turnieju WTA w Miami. Polka jest rozstawiona z numerem trzecim.

/ Fot. johanlbNa początku pierwszego seta wydawało się, że mecz będzie bardzo wyrównany. Jednak mimo kilku dobrych zagrań Francuzki, to Agnieszka Radwańska zapisywała kolejne gemy na swoim koncie. W pierwszej rundzie krakowianka wygrała 6:0, a druga rozpoczęła się z korzyścią dla Cornet. Gdy na tablicy wyników widniało 2:1 dla Radwańskiej, Alize poprosiła o wizytę fizjoterapeuty. Potem nie zdołała już wygrać ani jednego gema do końca spotkania.

"Cieszę się z tego zwycięstwa. Być może wynik nie oddaje najlepiej tego, co działo się na korcie. Kluczowe było kilka zaciętych gemów w pierwszym secie. Pierwszy mecz turnieju zawsze jest trudny, niezależnie od tego, na kogo się trafi. Dziś było bardzo gorąco i była duża wilgotność. Musimy się na to przygotować. Nie będzie łatwo w najbliższych dniach" - powiedziała 26-letnia Polka tuż po meczu.

Kolejną rywalką Radwańskiej będzie zajmująca 60. miejsce w rankingu Madison Brengle. Aga z Amerykanką jeszcze nigdy nie grała.

W piątek trudne zadanie czeka drugą z naszych reprezentantek - Magdę Linette, która awansowała do turnieju głównego i w pierwszej rundzie będzie miała twardy orzech do zgryzienia - jej rywalką będzie Jelena Jankovic.

Wynik meczu 2. rundy gry pojedynczej:
Agnieszka Radwańska (Polska) - Alize Cornet (Francja) 6:0, 6:1.

Wynik meczu 1. rundy gry podwójnej:
Timea Babos, Jarosława Szwedowa (Węgry, Kazachstan, 4) - Klaudia Jans-Ignacik, Darija Jurak (Polska, Chorwacja) 6:3, 5:7, 10-5.