27736 miejsce

WTA w Miami: Radwańska niespodziewanie odpadła w 1/8 finału

Agnieszka Radwańska przegrała w 4. rundzie ze Szwajcarką Timeą Bacsinszky 6:2, 4:6, 2:6 w turnieju w Miami.

/ Fot. mirsashaDzisiejsze spotkanie pomiędzy Agnieszką Radwańską, a Timeą Bacsinszky było drugim w karierze tych tenisistek - tak jak w Zielonej Górze podczas Pucharu Federacji lepsza była Szwajcarka.

Co prawda początek meczu nie wskazywał na zły koniec - Polka grała pewnie i konsekwentnie zdobywała kolejne punkty. Pierwszego seta krakowianka wygrała zdecydowanie - 6:2 i można było przypuszczać, że zrewanżuje się za niepowodzenie sprzed lat. Jednak Szwajcarka w kolejnych setach prezentowała naprawdę przyzwoity tenis, a na wynik być może miał wpływ fakt, że sędziowie nie popisali się. Szczególnie duży błąd popełniła główna sędzina, która bezpodstawnie odebrała Polce punkt. Od tamtego momentu wszystko zaczęło się psuć w grze Polki. Ten pojedynek trwał nieco ponad dwie godziny. Dla Bacsinszky to największy sukces w tym sezonie - a w ćwierćfinale turnieju w Miami zagra po raz pierwszy w życiu.

Rok temu Aga również odpadła w 1/8 finału. Obecnie Isia zajmuje 2. miejsce w rankingu, ale może je stracić na rzecz Angelique Kerber. Jeśli Niemka polskiego pochodzenia awansuje do ćwierćfinału, to ona ponownie będzie wiceliderką.

Wynik meczu 1/8 finału gry pojedynczej:
Timea Bacsinszky (Szwajcaria, 19) - Agnieszka Radwańska (Polska, 3) 2:6, 6:4, 6:2.