WTA w Miami. Radwańska w ćwierćfinale, Wozniacki poza turniejem!

Agnieszka Radwańska w turnieju WTA Tour w Miami, z pulą nagród 4,5 milionów dolarów, wygrała w czwartej rundzie z Francescą Schiavone, czwartą zawodniczką w rankingu kobiecego tenisa.

Agnieszka Radwańska / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Agnieszka_Radwa%C5%84skaPo ostatnich mniej nieudanych występach naszej zawodniczki w Indian Wells (odpadła w czwartej rundzie), a równocześnie świetnych grach Sharapovej, Bartoli, Ivanovic, Agnieszka Radwańska spadła w rankingu WTA z pozycji 10 na 14.

W Miami, Agnieszka Radwańska radzi sobie bardzo dobrze. Jest to kolejny, po Indian Wells, prestiżowy turnieju kategorii Premier Mandatory.

W czwartej rundzie zagrała z Włoszką Francescą Schiavone. Było to ich piąte spotkanie. Cztery poprzednie zwyciężyła wyżej notowana tenisistka.

Radwańska wygrała z Zahlavovą-Strycovą w Miami

Agnieszka weszła w mecz bardzo szybko i sprawnie, wygrywała podania zarówno swoje, jak i rywalki. Ku zdumieniu wszystkich po dwudziestu paru minutach Radwańska zdobyła pierwszego seta do zera. Wszyscy czekali na przebudzenie Włoszki. Początek drugiego seta był podobny do pierwszego, 3:0 dla Radwańskiej. Co prawda, Włoszka przełamała serwis Polki w czwartym gemie i zdobyła kolejnego przy swoim podaniu, to jednak do końca meczu, właśnie Radwańska zdobywała punkty, wygrywając mecz w godzinę i osiem minut 6:0/6:2. Rakieta nr 14 była precyzyjna, dobiegała do każdej piłki, świetnie serwowała i popełniała zdecydowanie mniej błędów niż Schiavone, która z wielką regularnością wyrzucała piłki poza kort. W walce o półfinał Polka spotka się z Rosjanka Verą Zvonarevą (nr 3).

Ponadto Agnieszka Radwańska ze Słowaczką Danielą Hantuchovą zakwalifikowały się do ćwierćfinału w grze podwójnej, w którym zagrają z Hiszpankami Nurią Llagosterą Vives i Arantxą Parrą Santonją.

Pozostałe gry 4 rundy:
Niespodziewanie z Turnieju odpadła Caroline Wozniacki. Niemka Andrea Petkovic (nr 23) pokonała rakietę nr 1 wygrywając w trzech setach 7:5/3:6/6:3.

Niemałą niespodzianką jest również Alexandra Dulgheru (nr 28; zwyciężczyni dwóch turniejów WTA w latach 2009 i 2010, w Warszawie), która pokonała bardzo dobrze grającą w tym sezonie Chinkę Shuai Peng 6:3/6:4. W ćwierćfinale spotka się z Marią Sharapovą.

Dalej już bez niespodzianek:
Białorusinka Victoria Azarenka (nr 8 ) wygrała z Rosjanką Anastasią Pavlyuchenkovą (nr 21) 3:6/6:1/6:4
Rosjanka Vera Zvonareva (nr 3) pokonała Francuzkę Marion Bartoli (nr 10) 2:6 /6:3/ 6:2

Rosjanka Maria Sharapova (nr 13) zwyciężyła ze słabszą w tym sezonie Australijką Samanthą Stosur (nr 5) 6:4/ 6:1

Serbka Jelena Jankovic (nr 7) nie dała szans Hiszpance Anabel Medinie Garrigues (nr 73) 6:1/ 6:3.