WTA w Pekinie: Radwańska w 1/8 finału

• Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-06 15:16

Agnieszka Radwańska bez problemu awansowała do 1/8 finału turnieju tenisowego w Pekinie. Polka, rozstawiona z numerem 12, pokonała w meczu drugiej rundy Szwajcarkę Patty Schnyder 6:4, 6:1.

Mecz trwał godzinę i 12 minut. W pierwszym secie decydujący okazał się piąty gem, w którym Radwańska przełamała rywalkę. Zaraz potem wygrała gema decydującego o zwycięstwie w całym secie.

W drugiej odsłonie Polka nie dała już żadnych szans Szwajcarce, bardzo łatwo wygrywając pięć gemów z rzędu, a w całym secie oddając zaledwie jednego. W ten sposób zrewanżowała się w imieniu młodszej siostry - Urszuli, którą właśnie Schnyder wyeliminowała w pierwszej rundzie.
O wejście do ćwierćfinału Agnieszka Radwańska zmierzy się z Hiszpanką Marią Jose Martinez Sanchez, która w pierwszej rundzie wygrała z turniejową "szóstką", Dunką Caroline Wozniacki.